Niemal tysiąc rowerowych kilometrów pracowników Orasu – rekord pobity!

Niemal tysiąc rowerowych kilometrów pracowników Orasu – rekord pobity!

W czwartek 22 czerwca już po raz trzeci pracownicy firmy Oras w Oleśnie przeprowadzili akcję: „Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz i przyjedź do pracy na dwóch kółkach”, która stanowi formę propagowania ekologicznych form transportu i bezpiecznego udziału rowerzystów w ruchu drogowym.

W tegorocznej edycji akcji udział wzięły 72 osoby, które przejechały łącznie 919 km. Każda z nich otrzymała opaskę odblaskową, dodatkowo spośród wszystkich uczestników akcji wylosowanych zostało 5 szczęśliwców, którzy otrzymali kaski rowerowe. 5 osób, które pokonały najdłuższe dystanse, obdarowanych zostało rowerowymi szelkami odblaskowymi.

– Prezentując dane statystyczne dotyczących ilości przejechanych wspólnie w tym jednym dniu kilometrów, średniej ilości spalonych kalorii, zaoszczędzonych pieniędzy oraz ilości CO2, która dzięki akcji nie została wyemitowana do atmosfery, udało nam się podkreślić znaczenie proekologicznych działań każdego z nas, które mają bardziej wymierny wydźwięk w grupie – mówią organizatorzy akcji. – Tegoroczna akcja skierowała także uwagę w stronę bezpiecznego poruszania się rowerzystów na drogach, stąd nagrodami były akcesoria rowerowe, takie jak: odblaskowe opaski, szelki rowerowe i kaski.

podsumowanie_22_czerwca_2017

Pracownicy firmy Oras przyłączyli się także po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej ARKA i zarejestrowali 919 km na stronie www.rowerpomaga.pl, gdzie każde 20 000 km przejechanych rowerem zamieniane jest na rower dla podopiecznych Domów Dziecka. Kilometry firmy dołączyły w tym roku do grupy: „Piasta kręci dla Opola”.

– Koła w ruch wprawiamy już my, koledzy z firmy Nestro… kto następny? – zachęcają do akcji organizatorzy z firmy Oras.


* – Informacja i zdjęcia: Oras Olesno.


O podobnej akcji firmy Nestro w Starym Oleśnie pisaliśmy tutaj: http://ool24.pl/2017/06/06/869-kilometrow-jednego-rowerowy-rekord-pracownikow-nestro/

Podziel się