Zakończenie roku szkolnego w ZSZ w Oleśnie

Zakończenie roku szkolnego w ZSZ w Oleśnie

W piątek 23 czerwca uczniowie trzech klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz uczniowie klas promocyjnych spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego, która jak zawsze odbyła się w gościnnym Miejskim Domu Kultury.

W  uroczystości udział wzięli znamienici goście: Alojzy Bardorz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie, Manfred Szropa, Pierwszy Podstarszy, Gerard Blaszczok, Drugi Podstarszy, Ginter Bartyla, opiekun młodzieży z ramienia cechu, Paweł Miozga, kierownik biura cechu oraz Edward Bartyla, członek zarządu.

Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć również pracodawców uczniów, których reprezentowali: Renata Buczek, Gabriela Wiendlocha, Sylwia Macioł oraz Waldemar Jeziorek i Hubert Brodacki. Uroczystość uświetnili również swoją obecnością Renata Płaczek-Zielonka, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Bogdan Syrek, przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego, Ernest Hober, dyrektor MDK oraz Marcin Kołacha, zastępca kierownika Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.

Z murami szkoły definitywnie żegnali się uczniowie trzech klas wielozawodowych: 3 a,3 b,3 c, w sumie 73 uczniów, reprezentujących 19 różnych zawodów. Klasy młodsze pożegnały swoich kolegów zabawną inscenizacją i okolicznościowym prezentem. Absolwenci mogli też zobaczyć prezentację multimedialną, przygotowaną przez Joannę Bryłę, a także film o życiu szkoły ucznia Patryka Jarzombka.

Specyfiką szkół zawodowych jest to, że młodzież musi wykazywać się wynikami nie tylko w szkole, ale przede wszystkim na praktycznej nauce zawodu, dlatego też najlepsi uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez cech i swoich pracodawców, a także nagrody książkowe ufundowane przez Komitet Rodzicielski.

W trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć wzruszeń, pożegnań, kwiatów. Na zakończenie, absolwenci podtrzymując tradycję zasadzili swoje drzewka, a także stanęli do ostatniego pamiątkowego zdjęcia z wychowawcami i dyrektorem szkoły. Niewątpliwie te trzy lata na zawsze zostaną w ich pamięci, szkolne przyjaźnie, miłości, wspólne wycieczki i czas spędzony na zajęciach to bagaż doświadczeń, którego nikt im już nie odbierze.

Teraz czekają ich jeszcze egzaminy potwierdzające ich przygotowanie zawodowe, więc życzymy przysłowiowego „połamania pióra”, a później dobrych i wyrozumiałych pracodawców oraz szczęśliwego startu w dorosłe życie! Klasom promocyjnym zaś życzymy bezpiecznych i udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się