• Home »
 • Sport »
 • Piłkarskie podsumowanie sezonu (część II) – Jedyny spadkowicz – LZS Rudniki

Piłkarskie podsumowanie sezonu (część II) – Jedyny spadkowicz – LZS Rudniki

Piłkarskie podsumowanie sezonu (część II) – Jedyny spadkowicz – LZS Rudniki

Piłkarski sezon 2016-2017 oficjalnie zakończony. To był niezły sezon w wykonaniu naszych zespołów. Co ciekawe, tylko jeden zespół z powiatu oleskiego spadł z ligi – LZS Rudniki, który nie dał rady w “okręgówce”, ale jego miejsce, jako “rodzynek” w tej lidze zajmie LZS Kościeliska. Pozostałe drużyny mogą być względnie zadowolone ze swoich występów.

Klasa okręgowa o krok od utrzymania

W tym sezonie LZS Rudniki był naszym jedynym przedstawicielem w klasie okręgowej. To też jedyny klub w naszym powiecie, który w tym sezonie spadł z ligi. Rok temu o tej porze LZS Rudniki świętował piękny jubileusz 90-lecia istnienia oraz awans do klasy okręgowej:

Jubileusz 90-lecia LZS Rudniki

Gra w “okręgówce” nie potrwała zbyt długo. Po jednym sezonie znów trzeba będzie wrócić do A klasy i ponownie powalczyć o awans do drugiej najsilniejszej ligi w województwie.

Klasa okręgowa, grupa I, sezon 2016-2017

okregowa_2016-2017

LZS Rudniki wygrał 8 meczów, 6 zremisował i aż 16 przegrał. Dało to 30 punktów, zdobywali więc średnio 1 punkt na mecz.

Przez cały sezon w klubie pracowało aż trzech trenerów. Rozpoczął Marcin Bryś, który zaliczył 2 zwycięstwa, remis i 4 porażki (średnio 1 punkt na mecz), zastąpił go Piotr Grzyb, który miał fatalną passę – 3 zwycięstwa, remis i aż 10 porażek (średnio 0,71 punkta na mecz), po nim stery objął Tomasz Jasiński, który w różnych rolach już nie raz ratował klub i niewiele brakowało, a zdołałby go utrzymać. Dość powiedzieć, że pracował najkrócej, a zdobył najwięcej punktów w 9 meczach – 13 punktów (średnia 1,44 pkt), 3 zwycięstwa, 4 remisy i tylko 2 porażki.

Zawsze zastanawiające jest to, że ta sama drużyna jest w stanie grać zupełnie inaczej z innym szkoleniowcem. Jak to jest, że trener Grzyb w 14 meczach zaliczył aż 10 porażek, a trener Jasiński w 9 meczach przegrał tylko 2 razy?!

Co ciekawe w ostatnim meczu sezonu LZS Rudniki grał u siebie z Rodłem Opole. Do 91. minuty utrzymywał się remis 0-0, który dawał utrzymanie gospodarzom. Niestety w 91. minucie opolanie zdobyli bramkę i wygrali 1-0. Porażka oznaczała dla miejscowych spadek. Rudniczanom do utrzymania zabrakło jednego punktu…

Naprawdę szkoda, bo zespołowi z Rudnik niewiele brakowało do utrzymania, a stara piłkarska prawda głosi, że łatwiej jest się w danej lidze utrzymać niż do niej awansować. Zobaczymy, być może zespół z Rudnik szybko wróci, ale w A klasie konkurencja będzie naprawdę spora.

Oto jak będzie wyglądać liga w przyszłym sezonie, w której zagra LZS Rudniki. Sporo “starych znajomych” z powiatu oleskiego.

 1. LZS Rudniki
 2. LZS Stobrawa Ligota Dolna
 3. LMKS Piast Gorzów Śląski
 4. LZS Ligota Oleska
 5. LKS Rożnów
 6. GKS Widawa Wilków
 7. LKS Budowlani Strojec
 8. LKS Prosna Zdziechowice
 9. LZS Uszyce
 10. LZS Kujakowice
 11. LZS Znicz Włochy
 12. LZS Krzywiczyny
 13. MKS Wołczyn
 14. LZS Kuniów

O występach naszych drużyn w A klasie napiszemy w kolejnej części.

W poprzedniej części podsumowaliśmy sezon w wykonaniu OKS-u Olesno.

Piłkarskie podsumowanie sezonu (część I) – Wielka przebudowa OKS-u Olesno. Za nimi szalony sezon

Damian Pietruska

Podziel się