• Home »
  • Sport »
  • Trzy nasze zespoły powalczą w Pucharze Polski. Ciekawa przygoda

Trzy nasze zespoły powalczą w Pucharze Polski. Ciekawa przygoda

Trzy nasze zespoły powalczą w Pucharze Polski. Ciekawa przygoda

Rozlosowano pary, które będą uczestniczyć w Pucharze Polski w sezonie 2018-2019 na szczeblu wojewódzkim. W tej edycji powiat oleski reprezentować będą: OKS Olesno, LZS Rudniki oraz LZS Ligota Oleska.

W Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim uczestniczą wszystkie zespoły województwa z III ligi, IV ligi, klasy okręgowej oraz 6 drużyn wyłonionych z I etapu szczebla terytorialnego, w którym biorą udział drużyny z niższych lig.

Z tego względu w rozgrywkach bierze udział OKS Olesno (IV liga), LZS Rudniki (klasa okręgowa – mimo spadku liczy się sezon 2016-2017) oraz LZS Ligota Oleska (A klasa), który wygrał szczebel terytorialny, w którym grały drużyny A i B klasy z powiatu oleskiego i kluczborskiego.

Oczywiście najdłuższą drogę, aby uczestniczyć w tej edycji Pucharu Polski odbył LZS Ligota Oleska. Aby dotrzeć do tego etapu musiał pokonać kolejno 5 przeciwników: LKS Budowlani Strojec (A klasa), LZS Borki Wielkie (B klasa), LZS Radawie (B klasa), Start Dobrodzień (A klasa) oraz w finale LZS Kujakowice (2-2 w regulaminowym czasie, 3-2 po dogrywce). Finał odbył się 15 czerwca na stadionie w Kluczborku.

Mecze 1/32 Pucharu Polski OZPN na szczeblu wojewódzkim odbędą się 23 sierpnia o godzinie 17.30. Oczywiście rozgrywki odbywają się na pucharowych zasadach, co oznacza, że przegrywający odpada, a zwycięzca awansuje do kolejnej rundy.

Oto z kim zmierzą się nasze drużyny:

SKS Piast Strzelce Opolskie – OKS Olesno

SKS Piast Strzelce Opolskie w minionym sezonie zajął I miejsce w klasie okręgowej grupa II i awansował do IV ligi opolskiej.

OKS Olesno jest zdecydowanym faworytem.

W kolejnej rundzie zwycięzca tej pary zmierzy się ze Swornicą Czarnowąsy (2 miejsce w IV lidze), która otrzymała wolny los.


LZS Rudniki – UKS Karnków

Będący już w A klasie, LZS Rudniki zmierzy się z UKS Karnków, który również w minionym sezonie spadł z klasy okręgowej grupy II i zajął ostatnie miejsce w lidze. Zagrają więc zespoły z tego samego poziomu rozgrywkowego.

W kolejnej rundzie zwycięzca tej pary zmierzy się ze zwycięzcą pary LZS Racławiczki (klasa okręgowa) – KS Krapkowice (IV liga)


LZS Ligota Oleska – LKS Po-RA-Wie Większyce

A-klasowy zespół z Ligoty Oleskiej trafił na najtrudniejszego przeciwnika z wszystkich naszych drużyn. LKS Po-RA-Wie Większyce zajął w ubiegłym sezonie 3 miejsce w IV lidze.

Trener OKS-u Olesno Grzegorz Świtała w wywiadzie dla oks.olesno.pl, oceniając zespoły z IV ligi powiedział:

– Osobiście najbardziej byłem pod wrażeniem gry Porawia Większyce, które wygrało z nami 3:2.

Oj, łatwo LZS Ligota Oleska mieć nie będzie, ale nie takie niespodzianki w Pucharze Polski oglądaliśmy.

W kolejnej rundzie zwycięzca tej pary zmierzy się z wygranym pary: KS Sławięcice Kędzierzyn Koźle (A klasa) – LKS Racławia Racławice Śląskie (klasa okręgowa)


Puchar to doświadczenie, nagrody, prestiż i przygoda

Każdą naszą drużynę czekają trudne boje. Puchar Polski to jednak dobry sposób na zdobycie cennego doświadczenia, zebranie nagród (w poprzedniej edycji dla zwycięzcy szczebla wojewódzkiego było 30 000 złotych) oraz możliwość zagrania z ciekawymi, silniejszymi zespołami. Zwycięzca awansuje również do rozgrywek szczebla centralnego PZPN, gdzie można spotkać zespoły z najwyższej polskiej półki.

Damian Pietruska

Podziel się