• Home »
  • Sport »
  • Dwa złote medale dla Vegi Dobrodzień w Wielkim Finale “Od Młodzika do Olimpijczyka”

Dwa złote medale dla Vegi Dobrodzień w Wielkim Finale “Od Młodzika do Olimpijczyka”

Dwa złote medale dla Vegi Dobrodzień w Wielkim Finale “Od Młodzika do Olimpijczyka”

W sobotę 10 czerwca na terenie najnowocześniejszego 50-metrowego basenu olimpijskiego w Warszawie, w Centrum Sportu i Rekreacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawa, został zorganizowany WIELKI FINAŁ Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat.

Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa.

Do Wielkiego Finału, w każdej konkurencji indywidualnej i w każdej kategorii wiekowej, zakwalifikowało się jedynie 16 zawodników – spośród wszystkich startujących w pięciu edycjach zawodów eliminacyjnych, odbywających się od października 2016 r. do maja 2017 r. – tj. 3 osoby, które uzyskały w sezonie 2016/2017 najlepsze wyniki czasowe w danej konkurencji oraz 13 najlepszych zawodników według punktacji FINA (Światowej Federacji Pływackiej), uwzględniającej najlepsze wyniki z czterech zawodów eliminacyjnych.

W tegorocznym Wielkim Finale wystartowały Sara Jainta (lat 10) z Gosławic i  Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa reprezentujące na co dzień Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Sara do zawodów finałowych w konkurencji 50 m stylem motylkowym zakwalifikowała się jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszym wynikiem czasowym z zawodów eliminacyjnych. W Wielkim Finale swoim koronnym motylkiem Sara zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii dziewcząt 10-letnich,  wyprzedzając na podium dwie zawodniczki z UKS G-8 Bielany Warszawa.

Marta do zawodów finałowych w konkurencji 100 m stylem dowolnym również zakwalifikowała się jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszym wynikiem czasowym z zawodów eliminacyjnych. W Wielkim Finale w swoim koronnym stylu Marta zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii dziewcząt 11-letnich,  wyprzedzając na podium zawodniczki z Klubu Pływackiego ZOTOW Płock oraz UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki.

Obie zawodniczki w tegorocznym Wielkim Finale startowały w odpowiedzialnej roli – każda broniła złotego medalu z ubiegłego roku, a Marta dodatkowo była cichą faworytką w swojej konkurencji. Przed startem finałowym Marta wykazywała się na dystansie 100 m stylem dowolnym najlepszym w Polsce wynikiem czasowym na „krótkim basenie” wśród swoich rówieśniczek. Zwycięstwem w swoim finale zawodniczki Vegi Dobrodzień potwierdziły swoje umiejętności oraz formę sportową, czego najlepszymi dowodami okazały się ustanowione nowe rekordy życiowe na 50 m basenie.

Cykl zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie cieszy się coraz większą popularnością wśród sekcji pływackich z całej Polski. W tegorocznej już 6 edycji zawodów startowało w 6 rocznikach, 990 zawodników z 50 klubów pływackich. Dodatkowym celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i promocji zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży, co podkreślił podczas Wielkiego Finału wręczający nagrody młodym pływakom Minister Sportu Witold Bańka.

Udział najmłodszych zawodniczek Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowanemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia.


Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA.

Podziel się