Oleska Biblioteka Publiczna w remoncie

Oleska Biblioteka Publiczna w remoncie

Regały na książki w Oleskiej Bibliotece Publicznej świecą pustkami. Taki niecodzienny widok zwiastuje jednak same pozytywne zmiany dla wszystkich czytelników!

Miło nam bowiem poinformować, że 27 czerwca 2017 r. podpisana została umowa pomiędzy Gminą Olesno a firmą “Ms” S.C. Firma Budowlana Sławomir Hądzel, Marian Hądzel z Olesna, na wykonanie zadania pn. „Modernizacja biblioteki głównej w Oleśnie wraz z filią dla dzieci oraz zakup niezbędnego wyposażenia”.

Zadanie realizowane będzie w dwóch etapach. Pierwszy, który potrwa do końca bieżącego roku, obejmuje wymianę posadzek na parterze oraz piętrze budynku, a także remont instalacji elektrycznej w całym obiekcie. W drugim etapie wykonane zostaną roboty malarskie oraz długo wyczekiwana termomodernizacja ścian budynku.

Po wykonaniu prac remontowo-budowlanych czytelnie wyposażone zostaną w nowe meble oraz stanowiska komputerowe dla czytelników.

Wszystkie prace realizowane są w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA Priorytet 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016-2020 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Wartość projektu wynosi ok. 820.000,00 zł, z czego 75% kosztów pokryte będzie z pozyskanej dotacji.


W związku z powyższym informujemy, że od dnia 17 lipca 2017 r. uruchomiony zostanie punkt biblioteczny (ul. Dworcowa 1a), w którym będzie można dokonywać zwrotów książek i w ograniczonym zakresie wypożyczeń. Zmiany zostały wprowadzone do odwołania, tj. do czasu zakończenia remontu budynku głównego OBP.

Godziny pracy punktu bibliotecznego:

poniedziałek, środa, piątek:  8:00-16:00
wtorek, czwartek: – 10:00-18:00
Kontakt z biblioteką:
obp.@olesno.pl, bibliosfera@olesno.pl, obpwg@olesno.pl
Dotychczasowe numery telefoniczne będą nieczynne.

*- Informacja i zdjęcia: Urząd Miejski w Oleśnie.

Artykuł sponsorowany.


Podziel się