Będzie obwodnica Olesna!

Będzie obwodnica Olesna!

Wielkim sukcesem zakończyły się starania władz samorządowych i państwowych o wpisanie budowy obwodnicy Olesna do zaktualizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, które gwarantuje zabezpieczenie środków finansowych na realizację tej jednej z największych inwestycji na Opolszczyźnie.

Aktualizacja Programu Budowy Dróg Krajowych była możliwa dzięki zwiększeniu przez rząd budżetu programu ze 107 mld do 135 mld złotych.

Budowa 28-kilometrowej obwodnicy miasta ma kosztować blisko 720 milionów złotych. Będzie ona odcinkiem drogi ekspresowej S11, która docelowo ma mieć ponad 550 kilometrów długości. Korytarz tej drogi w większości prowadzi śladem obecnej drogi krajowej nr 11.

Dla gminy Olesno, gmin sąsiednich i całego regionu decyzja RM stwarza warunki do rozwoju gospodarczego. Inwestorzy poszukują terenów inwestycyjnych w pobliżu autostrad i tras szybkiego ruchu, którą będzie S11, dlatego władze samorządowe będą wspomagać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, aby w jak najszybszym terminie doprowadzić do realizacji oleskiego odcinka drogi krajowej.

Od wielu lat oleśnianie, w tym nasi przedsiębiorcy, czekali na tę decyzję. Jeżeli zostanie wybrany wariant północny, węzeł krajowej S11 znajdowałby się w pobliżu oleskich terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co przyczyni się do uatrakcyjnienia naszej oferty inwestycyjnej zarówno dla inwestorów krajowych, jak i zagranicznych. W pełni uzbrojone oleskie tereny inwestycyjne, objęte KSSE, liczą łącznie ponad 36 ha. Przeznaczone są pod zabudowę usługowo-produkcyjną, dla przemysłu, usług produkcyjnych i nieprodukcyjnych. Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w gminie, mogą liczyć na szereg ulg związanych z zasadami inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych.

1_8

Więcej informacji na stronie www.investin.olesno.pl


*- Informacja: Urząd Miejski w Oleśnie.
Artykuł sponsorowany.

Podziel się