XII Dobrodzieńska Dycha

XII Dobrodzieńska Dycha

Ponad 430 zawodników wystartowało w XII edycji Dobrodzieńskiej Dychy, czyli biegu ulicami Dobrodzienia na dystansie 10 kilometrów. 

Upalna pogoda nie odstraszyła biegaczy. Tłumy stanęły na starcie przy ulicy Solnej w Dobrodzieniu w sobotę 22 lipca, aby powalczyć o jak najlepszy rezultat. Biegły kobiety, mężczyźni, starsi i młodsi. Z pełnym podziwem podziwialiśmy szczególnie tych bardziej doświadczonych biegaczy. Najstarszy z nich – Kazimierz Łopatka miał 82 lata!

dsc01061

Najstarszy uczestnik biegu – Kazimierz Łopatka – 82 lata

Bieg ma już swoje olbrzymie tradycje, a startują w nim zawodnicy z całej Polski. Aż siedmiu uczestników startowało we wszystkich dwunastu edycjach Dobrodzieńskiej Dychy.

dsc01079

7 zawodników uczestniczących we wszystkich edycjach imprezy.

Dobrodzień słynie z usług stolarskich, ale powoli jest również znany z masowych imprez sportowych. Dobrodzieńska Dycha oraz Dobrodzieńska Seta (maraton rowerowy) przyciągają setki uczestników. To także olbrzymie logistyczne i organizacyjne wydarzenia. Przy zabezpieczeniu XII Dobrodzieńskiej Dychy pracowało aż 140 strażaków i 20 policjantów.

Pierwszy na mecie pojawił się Marcin Błaziński z Wawelna, drugi był Damian Połeć z Rudy Śląskiej, a trzeci Oleksandr Labdziuk z Winnicy.

dsc01089

Najlepsi mężczyźni.

Wśród kobiet najlepsza była Dalia Delewska z Sosnowca, druga Agnieszka Kobielarska z Gliwic, a trzecia Katarzyna Czyż z Rudy Śląskiej.

Najlepsze kobiety.

Najlepsze kobiety.

Komplet wyników można znaleźć tutaj: http://www.zmierzymyczas.pl/images/wyniki/20170722_-_Dobrodzie%C5%84.pdf

Przedstawiamy potężną galerię zdjęć z biegu głównego.

Podziel się