LZS Rudniki jednak zostaje w “okręgówce”!

LZS Rudniki jednak zostaje w “okręgówce”!

Wydział Gier Opolskiego Związku Piłki Nożnej w piątek 28 lipca podał oficjalną informację – LZS Rudniki zostaje w klasie okręgowej.

Miesiąc temu pisaliśmy, że LZS Rudniki jako jedyny w powiecie oleskim musiał pogodzić się ze spadkiem z ligi. Beniaminek zajął 14. miejsce, które według regulaminu oznaczało spadek do A klasy.

Bieżącą sytuację opisywaliśmy tutaj:

Piłkarskie podsumowanie sezonu (część II) – Jedyny spadkowicz – LZS Rudniki

W piątek 28 lipca OZPN podał jednak oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że LZS Rudniki zostaje w klasie okręgowej:

Zarząd klubu LKS Start Siołkowice podjął decyzję o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek Klasy Okręgowej oraz Pucharu Polski, dzięki czemu miejsce w Klasie Okręgowej, grupa I zachował najwyżej sklasyfikowany spadkowicz – LZS Rudniki, natomiast do kolejnej rundy Pucharu Polski awansowała drużyna LZS Walce.

To świetna informacja, która oznacza, że w tym sezonie będziemy mieć dwóch przedstawicieli w klasie okręgowej grupie I – LZS Rudniki i jako beniaminek LZS Kościeliska.

Co to oznacza dla zespołu z Rudnik?

– Będziemy musieli zmienić nieco sposób przygotowania do sezonu, z tych względów, że zostało nam mniej czasu, a wymagania sportowe w klasie okręgowej są większe niż w A klasie, dlatego musimy się sprężyć – mówi Tomasz Jasiński, trener LZS Rudniki. – Do utrzymania w poprzednim sezonie zabrakło niewiele. Uważam, że w Rudnikach powinna być “okręgówka”, bo jeśli chodzi o poziom sportowy stać nas na miejsce w górnej połowie tabeli. Zebrane doświadczenie w poprzednim z pewnością pomoże, ale z drugiej strony pozostałe zespoły zdążyły zapoznać się z naszą grą, co nieco utrudnia sprawę.

W przerwie międzysezonowej doszło w Rudnikach do kilku zmian. Zespół wzmocni boczny obrońca Michael Zuzel, ostatnio grający w OKS-ie Olesno, ale wypożyczony z młodzieżowych zespołów Górnika Zabrze oraz pomocnik Mateusz Dziewulski z LKS Rożnów. Z LZS-u Żytniów przychodzą również Filip Bejm, Patryk Wróbel, Michał Korzekwa i Adrian Wilk. Do gry wrócił również bramkarz Patryk Zaręba. W drugą stronę, do LZS-u Żytniów odeszli Kamil Zaręba i Mateusz Kwas. Do Szczecina wyprowadził się Mateusz Stasiak, który prawdopodobnie tam będzie szukał nowego klubu.

Klasa okręgowa startuje już w sobotę 12 sierpnia. LZS Rudniki podejmie u siebie LZS Mechnice, a LZS Kościeliska również u siebie zagra z UKS Rodło Opole.

Damian Pietruska

Podziel się