Dziękujemy, że jesteście z nami!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Cztery lata temu, dokładnie 1 sierpnia 2013 roku, uruchomiony został portal ool24.pl

Początkowo strona wyglądała mniej więcej tak:

stara

Od tego czasu portal zmienił się, dodane zostały funkcjonalności, a my staramy się pracować tak, aby strona cały czas żyła swoim życiem.

Tym razem jednak chcielibyśmy napisać nie o tym, co nam się udało, ale raczej o tym, co naszym i często waszym zdaniem można poprawić. Wychodzimy z założenia, że tylko martwi błędów nie popełniają, ale chcielibyśmy wytłumaczyć się z negatywnych opinii, które do nas docierają.

Chociaż trzeba tu jasno postawić sprawę, jesteśmy zaskoczeni, że tych negatywnych recenzji jest tak mało. To nie znaczy, że nie doceniamy swojej pracy, ale znamy internetowe realia, w której pozytywne komentarze zagłuszane są przez negatywne. Wydaje nam się, że portal jest pozytywnie odbierany, ale oczywiście znalazły się słowa krytyki, z którymi postaramy się teraz rozprawić.

Informacje są dodawane zbyt późno

Internet oznacza błyskawiczny przepływ informacji. News, który ukazuje się rano, wieczorem trąci myszką. Pracując poprzednio w tygodniku absolutnie nie było takiego ciśnienia. Zdarzało się nawet, że artykuły, które nie zmieściły się w danym numerze szły w kolejnym lub w jeszcze kolejnym, czyli informacja po ukazaniu się, miała już dwa lub nawet trzy tygodnie.

Tutaj, kiedy spóźniamy się z informacją dwa, trzy dni, pojawiają się głosy krytyki. My to rozumiemy, bo sami przecież jesteśmy internautami i chcielibyśmy mieć wszystko na już. Tylko ta fabryka newsów nie zawsze stabilnie działa. Dzieją się różne, przypadkowe i nieprzypadkowe rzeczy, a tematy się pokrywają, trzeba załatwić kilka spraw niemal jednocześnie.

To również portal lokalny, nie pracuje tu sztab ludzi, tylko wąskie grono, które zajmuje się dosłownie wszystkim. Jesteśmy też tylko ludźmi, chorujemy, mamy swoje rodzinne sprawy i problemy. Nie jest możliwe być zawsze na czas.

Nie zawsze przyjeżdżamy na wydarzenia, mimo zaproszenia

Kolejny spory zarzut. Nie pojawiamy się wszędzie, gdzie nas zapraszają. Większość odbiera to ze zrozumieniem, kiwa głową, że jeśli nie w tym roku, to może w kolejnym, a zawsze chętnie korzystamy z relacji przesyłanych nam przez organizatorów.

Usprawiedliwienie do tego punktu jest podobne jak wyżej. Często jest tak, że wydarzenia odbywają się jednocześnie w tym samym czasie w różnych miejscach i musielibyśmy posiąść umiejętność bilokacji, aby osobiście relacjonować każde wydarzenie.

Dotyczy to głównie wydarzeń sportowych, oczywiście dla nas bardzo ważnych. W powiecie oleskim w oficjalnych rozgrywkach występuje 21 seniorskich drużyn piłkarskich! Nie podajemy liczby drużyn innych dyscyplin, ani młodzieżowych. 21 drużyn i prawie każda chciałaby, aby o niej medialnie wspominać. Zadanie naprawdę trudne do zrealizowania, nawet gdybyśmy zajmowali się tylko i wyłącznie sportem. Wszystkie oczywiście najczęściej występują w weekendy, praktycznie prawie w tym samym czasie. Umiejętności bilokacji wskazana.

Za dużo reklam!

Zarzut, który chyba boli najmocniej. W porównaniu do innych, dużych portali, nasze reklamy są naprawdę mało inwazyjne. Poza tym reklamujemy najczęściej lokalne firmy, które prezentują wysoki poziom usług. Zyskujemy na tym wszyscy, ponieważ czytelnicy otrzymują łatwy dostęp do ciekawych promocji i usług.

Najczęstsze zadawane nam pytanie, z czego wy się właściwie utrzymujecie? Ano, z reklam właśnie. Nie jest to żadna tajemnica. Portal dla czytelników jest darmowy i prawdopodobnie zawsze już tak zostanie. Praca przy portalu i same jego utrzymanie jednak kosztują, dlatego w jakiś sposób musimy zarabiać, a reklamy są najkorzystniejszym sposobem dla wszystkich. Proszę się nie złościć następnym razem na ukazujące się reklamy, które tak naprawdę jedynie minimalnie przeszkadzają w odbiorze strony. Bez nich i bez naszych szanownych reklamodawców, w ogóle portalu by nie było.

Dobrze jest…

Żeby przy urodzinach nie brzmiało to zbyt pesymistycznie, wrócimy do tego, co pisaliśmy na początku – spotykamy się z naprawdę pozytywnym odbiorem, jesteśmy klepani z uznaniem po plecach, a słowa konstruktywnej krytyki przyjmujemy z szacunkiem. Zawsze staramy się szybko reagować na uwagi i błędy, które muszą się zdarzać. Najlepiej o naszym portalu świadczą również utrzymujące się statystyki odwiedzin. To są jak na portal o zasięgu powiatowym, naprawdę przyzwoite liczby. Średnio odwiedza nas ponad 1000 unikalnych użytkowników dziennie.

Cieszymy się również, że rośnie grono naszych reklamodawców, a ci którzy kiedyś postanowili rozpocząć z nami współpracę, przeważnie do dzisiaj z zadowoleniem ją kontynuują. Zapraszamy oczywiście wszystkich do współpracy. Nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy się nie dogadać. Takiej opcji nie ma.


Z pozdrowieniami

redakcja ool24.pl

Podziel się