Olescy policjanci na podium Turnieju “Patrol Roku 2017”

Olescy policjanci na podium Turnieju “Patrol Roku 2017”

Sierżanci Karol Zając i Patryk Patrzykowski zajęli III miejsce w eliminacjach Turnieju “Patrol Roku 2017” na Opolszczyźnie.

22 funkcjonariuszy z całego województwa rywalizowało między innymi na macie sportowej, strzelnicy oraz policyjnym torze przeszkód. Policjanci, którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentować nasz garnizon podczas wrześniowych zawodów ogólnokrajowych w Słupsku. Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki pogratulował policjantom wywalczone miejsca na podium.

Patrole reprezentujące jednostki policji województwa opolskiego zmagały się przez 2 dni o tytuł najlepszej pary patrolowej. W turnieju, zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Opolu, rywalizowało łącznie 22 policjantów. Turniej był eliminacjami do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2017”.

Tego typu konkursy są formą doskonalenia kwalifikacji funkcjonariuszy i sprawdzianem ich umiejętności. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Konkurencjami, w jakich zmagały się pary patrolowe, były między innymi: strzelanie, policyjny tor przeszkód test wiedzy oraz techniki obezwładniania osób.

Najlepszymi okazali się policjanci ze Strzelec Opolskich. Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Miejsce trzecie wywalczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie sierż. Karol Zając i sierż. Patryk Patrzykowski.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – insp. Jarosław Kaleta podziękował wszystkim policjantom uczestniczącym w zmaganiach, a najlepszych nagrodził. Pary patrolowe, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować nasz garnizon na Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji – „Patrol Roku 2017”, które odbędą się we wrześniu w Słupsku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za reprezentantów Opolszczyzny.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się