Siedem samochodów uszkodzonych w centrum Olesna. Policja szuka sprawców

Siedem samochodów uszkodzonych w centrum Olesna. Policja szuka sprawców

Najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek 6 i 7 sierpnia uszkodzono siedem samochodów zaparkowanych na ulicach Lompy, Labora, Jaronia i Słowackiego w Oleśnie.

– Do uszkodzeń samochodów doszło prawdopodobnie z niedzieli na poniedziałek 6 i 7 sierpnia. Prawdopodobnie, ponieważ poszkodowani zauważyli uszkodzenia w różnych terminach – mówi asp. Stanisław Filak, rzecznik prasowy policji w Oleśnie. – Najczęściej dochodziło do urywania lusterek, a w niektórych przypadkach do zarysowania karoserii. W sumie straty wyceniono na 5 tysięcy złotych.

Sprawcy lub sprawca są nadal poszukiwani.

– Prowadzimy szereg czynności, które mają ustalić sprawców tego zdarzenia – mówi rzecznik policji. – Jeśli ktoś był świadkiem zdarzenia lub ma na przykład zamontowaną kamerkę w samochodzie, prosimy o kontakt z policją.

Trzy przypadki uszkodzeń samochodów zakwalifikowano jako wykroczenia (ponieważ szkody nie przekroczyły kwoty 500 zł). Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Cztery pozostałe przypadki są przestępstwami zniszczenia rzeczy, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Damian Pietruska

Podziel się