Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (12-13 sierpnia)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (12-13 sierpnia)

W tym cyklu zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


620-lecie Rudnik

plakat-a5 ulotka-a5b


Dzień Zębowic

dni_zebowic


Daniel Gałązka z zespołem – Olesno

galazka2017


Zabawa Odpustowa – Kadłub Wolny

marsel


Magnum Club Wachów

20728325_1448229111880508_5789192058489341081_n


 Sport

Piłka nożna

IV liga, 2 kolejka

OKS Olesno – LZS Gronowice

Sobota 12.08.2017, godz. 17.00

Druga kolejka opolskiej IV ligi, ale dla zespołu z Olesna inauguracja (pierwszy mecz został przełożony). Na start OKS otrzymał atrakcyjnego przeciwnika, bo rywala zza miedzy z pobliskich Gronowic, gdzie beniaminek będzie prawdopodobnie walczył o utrzymanie w najwyższej opolskiej lidze.

To będzie trudny sezon dla wszystkich IV-ligowych zespołów, bowiem z IV ligi spadają cztery drużyny (miejsca 15-18) oraz dodatkowe kolejne drużyny w zależności od ilości drużyn spadających z III ligi oraz ewentualnie zdegradowanych z wyższych lig.

O utrzymanie drżeć przez większość sezonu będzie więc pewnie z pół ligi.

Ważny więc jest dobry początek. Cieszy, że OKS nie stracił żadnego kluczowego piłkarza, a doszło kilku młodzieżowców, głównie z MKS-u Kluczbork, którzy powinni podnieść poziom rywalizacji i poszerzyć kadrę oleskiego klubu.

OKS w tym sezonie to będzie połączenie rutyny z młodością oraz z pewnością większa stabilizacja niż w poprzednim sezonie. Liczymy na walkę o górną połowę tabeli.


 Klasa okręgowa, grupa I, 1 kolejka

LZS Rudniki – LZS Mechnice

Sobota 12.08.2017, godz. 17.00

LZS Kościeliska – UKS Rodło Opole

Sobota 12.08.2017, godz. 17.00

Dawno nie zdarzyło się, że będziemy mieli aż dwóch reprezentantów w klasie okręgowej. Rewelacyjny beniaminek z Kościelisk oraz w pewnym sensie również… beniaminek z Rudnik. W klubie w Rudnikach mieli zwariowane lato, bowiem najpierw dowiedzieli się o spadku, a później jednak o utrzymaniu. Szczegółowo sprawę opisywaliśmy tutaj:

LZS Rudniki jednak zostaje w “okręgówce”!

Liczymy na utrzymanie obu zespołów, ale łatwo nie będzie. Z ligi, w której zagra 16 zespołów, trzy drużyny mają pewny spadek oraz jedna drużyna z 13 miejsca z najmniejszą ilością punktów (z dwóch grup). Przy spadku większej ilości drużyn z IV ligi, z klasy okręgowej może spaść jeszcze więcej drużyn.

Jest o co walczyć od samego początku.


Damian Pietruska

Podziel się