Nasze zespoły zagrają w Pucharze Polski

Nasze zespoły zagrają w Pucharze Polski

Trzy nasze zespoły (OKS Olesno, LZS Rudniki i LZS Ligota Oleska) będą uczestniczyć w Pucharze Polski w sezonie 2018-2019 na szczeblu wojewódzkim. Mecze odbędą się w środę 23 sierpnia o godzinie 17.30.

W Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim uczestniczą wszystkie zespoły województwa z III ligi, IV ligi, klasy okręgowej oraz 6 drużyn wyłonionych z I etapu szczebla terytorialnego, w którym biorą udział drużyny z niższych lig.

Z tego względu w rozgrywkach bierze udział OKS Olesno (IV liga), LZS Rudniki (klasa okręgowa) oraz LZS Ligota Oleska (A klasa), który wygrał szczebel terytorialny, w którym grały drużyny A i B klasy z powiatu oleskiego i kluczborskiego.

Oczywiście najdłuższą drogę, aby uczestniczyć w tej edycji Pucharu Polski odbył LZS Ligota Oleska. Aby dotrzeć do tego etapu musiał pokonać kolejno 5 przeciwników: LKS Budowlani Strojec (A klasa), LZS Borki Wielkie (B klasa), LZS Radawie (B klasa), Start Dobrodzień (A klasa) oraz w finale A-klasowy LZS Kujakowice (2-2 w regulaminowym czasie, 3-2 po dogrywce). Finał odbył się 15 czerwca na stadionie w Kluczborku.

Oczywiście rozgrywki odbywają się na pucharowych zasadach, co oznacza, że przegrywający odpada, a zwycięzca awansuje do kolejnej rundy.

Oto z kim zmierzą się nasze drużyny:

SKS Piast Strzelce Opolskie – OKS Olesno

SKS Piast Strzelce Opolskie w minionym sezonie zajął I miejsce w klasie okręgowej grupa II i awansował do IV ligi opolskiej. W tym sezonie po 4. kolejkach Piast zajmuje 4 miejsce (dwa zwycięstwa, dwa remisy), a OKS 15 miejsce (zwycięstwo i dwie porażki), ale ma jeden mecz zaległy.

W kolejnej rundzie zwycięzca tej pary zmierzy się ze Swornicą Czarnowąsy (aktualnie 6 miejsce w IV lidze), która otrzymała wolny los.


LZS Rudniki – UKS Karnków

LZS Rudniki zmierzy się z UKS Karnków, który w minionym sezonie spadł z klasy okręgowej grupy II i zajął ostatnie miejsce w lidze.

Teoretycznie faworytami są piłkarze z Rudnik bowiem grają w wyższej klasie rozgrywkowej.

W kolejnej rundzie zwycięzca tej pary zmierzy się ze zwycięzcą pary LZS Racławiczki (klasa okręgowa) – KS Krapkowice (IV liga)


LZS Ligota Oleska – LKS Po-RA-Wie Większyce

A-klasowy zespół z Ligoty Oleskiej trafił na najtrudniejszego przeciwnika z wszystkich naszych drużyn. LKS Po-RA-Wie Większyce zajął w ubiegłym sezonie 3 miejsce w IV lidze. W tym sezonie zajmuje 8 miejsce z 5 punktami.

LZS Ligota Oleska w pierwszej kolejce A klasy pokonał u siebie MKS Wołczyn 5-1.

Oj, łatwo LZS Ligota Oleska mieć nie będzie, ale nie takie niespodzianki w Pucharze Polski oglądaliśmy.

W kolejnej rundzie zwycięzca tej pary zmierzy się z wygranym pary: KS Sławięcice Kędzierzyn Koźle (A klasa) – LKS Racławia Racławice Śląskie (klasa okręgowa)


Puchar to doświadczenie, nagrody, prestiż i przygoda

Każdą naszą drużynę czekają trudne boje. Puchar Polski to jednak dobry sposób na zdobycie cennego doświadczenia, zebranie nagród (dla zwycięzcy szczebla wojewódzkiego 30 000 złotych) oraz możliwość zagrania z ciekawymi, silniejszymi zespołami. Zwycięzca awansuje również do rozgrywek szczebla centralnego PZPN, gdzie można spotkać zespoły z najwyższej polskiej półki.

Damian Pietruska

Podziel się