Jednoznaczna rekomendacja budowy wariantu północnego obwodnicy Olesna

Jednoznaczna rekomendacja budowy wariantu północnego obwodnicy Olesna

Komisja Oceny Projektów Inwestycyjnych daje zielone światło dla budowy obwodnicy Olesna.

W czwartek 31 sierpnia w godzinach popołudniowych odbyło się w warszawskiej siedzibie GDDKiA posiedzenie Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych, której celem było wybranie wariantu budowy oleskiego odcinka drogi ekspresowej S11. Komisja, składająca się z kilkunastu osób, w skład której wchodzą między innymi: przedstawiciele odpowiednich ministerstw, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, samorządów oraz specjaliści z różnych dziedzin, bardzo dokładnie przeanalizowała proponowane przez GDDKiA w Opolu trasy przebiegu obwodnicy Olesna. Samorząd nasz reprezentował Andrzej Buła – marszałek województwa opolskiego, Sylwester Lewicki – burmistrz Olesna i Roland Fabianek – wicestarosta powiatu oleskiego.

Wynikiem posiedzenia KOPI jest jednoznaczna rekomendacja budowy wariantu północnego obwodnicy Olesna. Pozytywna ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz argumenty wskazujące na ten wariant są na tyle silne, że przewodniczący komisji nie wskazał alternatywnego rozwiązania. Oznacza to, że po wydaniu decyzji środowiskowej można rozpocząć procedurę przetargową i rozpocząć budowę tak bardzo oczekiwanej przez mieszkańców gminy Olesno, obwodnicy.

– Oleśnianie i mieszkańcy naszych wiosek mają powód do ogromnej radości – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Na obecnym etapie czekamy na sprawne dokończenie wszelkich procedur i rozpoczęcie prac budowlanych. Jest to największa na Opolszczyźnie inwestycja drogowa, która wzmocni pozycję naszej gminy w regionie, uatrakcyjni oleskie tereny inwestycyjne, w szczególności objęte Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz wyprowadzi ruch z centrum miasta.

1504266531_0


*- Informacja: Urząd Miejski w Oleśnie.

Artykuł sponsorowany.

Podziel się