ZUS dla firm – „Tydzień Przedsiębiorcy”

ZUS dla firm – „Tydzień Przedsiębiorcy”

Rewolucyjne zmiany w opłacaniu składek czyli e-Składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie i delegowanie pracowników za granicę. To zagadnienia, które podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy” objaśnią pracownicy inspektoratu ZUS w Oleśnie. Wydarzenie 12 i 13 września, ale na bezpłatne seminaria i szkolenia można zapisywać się już teraz.

Opolski ZUS organizuje “Tydzień Przedsiębiorcy” między 11 a 15 września. Swoje pomysły ma również oleski inspektorat. Na firmy i przedsiębiorców z regionu czeka bogata oferta bezpłatnych szkoleń i seminariów. Już teraz warto zapoznać się propozycjami,  wybrać optymalne szkolenie i się zapisać.

– Podczas szkolenia “e-Składka” – nowy wymiar rozliczeń, nasi eksperci wyjaśnią co zmieni się w opłacaniu składek już od nowego roku. Zmiany będą poważne, bo każdy płatnik będzie mieć od nowego roku indywidualny numer rachunku składkowego. Pracownicy ZUS wyjaśnią, jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z Zakładem – zachęca Mariusz Kula, kierownik inspektoratu w Oleśnie.

Przedsiębiorcom wysyłającym pracowników za granicę – w ramach szkolenia “Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego” – przybliżona zostanie kwestia wydawania zaświadczeń A1 oraz zasad wysyłania pracowników do krajów Unii Europejskiej. Ten temat powinien zainteresować firmy z regionu, bo opolski oddział ZUS jest w krajowej czołówce wydawania zaświadczeń dla migrujących pracowników.

Będzie można dowiedzieć się też, o co chodzi w najpopularniejszych oszustwach ubezpieczeniowych: fikcyjnych umowach o pracę, pozornym przenoszeniu firmy za granicę, zaniżaniu składki wypadkowej czy źle rozumianym outsourcingu pracowniczym.

– Od lipca przyszłego roku elektroniczne zwolnienia lekarskie staną się obowiązkowe. Dlatego przygotowaliśmy szkolenie z zakresu obsługi e-ZLA w firmie. Warto poznać to zagadnienie, bo termin wejścia w życie nowej formuły szybko się zbliża – dodaje Mariusz Kula.

Otwarte szkolenia odbędą się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie przy
ul. Dworcowej 4. Szczegółowy harmonogram szkoleń oleskiego “Tygodnia Przedsiębiorcy”, znajduje się na stronie www.zus.pl, w zakładce “Tydzień Przedsiębiorcy” – Seminaria/Harmonogramy. Zapisy na szkolenia i seminaria pod nr tel.: 34 350 94 22.


*- Informacja i grafika: ZUS.

Podziel się