Pracownia Orange w Oleśnie – głosujemy!

Pracownia Orange w Oleśnie – głosujemy!

Pracownie Orange to program społeczny, w ramach którego są zakładane i prowadzone multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

Takich pracowni stworzono już 77 w Polsce. Każda jest wyposażona w komputery, bezpłatny internet, konsolę do gier, telewizor LCD i meble. Teraz jest niesamowita szansa, aby Pracownia Orange powstała w powiecie oleskim, ponieważ trzy projekty zostały zakwalifikowane do finału konkursu. Wytypowano 64 projekty z setek zgłoszeń.

Spośród 64 projektów w głosowaniu internetowym 25 z największą liczbą głosów otrzyma wyposażenie i dlatego potrzebna jest pomoc internautów.

Każdy głos jest na wagę złota. Głosowanie rozpoczyna się od 4.10 i będzie trwać do 20.10, można oddać głos raz dziennie.

Link do głosowania:

www.pracownieorange.wp.pl

W akcji biorą udział trzy nasze placówki:

  • Olesno, ul. Pieloka 12,
  • Dobrodzień, Plac Wolności 24,
  • Praszka, ul. Listopadowa 18.

“Cyfrowe Olesno”, czyli Pracownia Orange w Oleśnie

Pomysł powstania Pracowni w Oleśnie zainicjował Waldemar Szydło, który w porozumieniu z Henrykiem Kucharczykiem oraz Januszem Wojczyszynem, stworzył projekt powstania multimedialnej świetlicy w jednej z klas w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oleśnie.

Naszym celem jest dotarcie do jak największej ilości mieszkańców miasta i miejscowości z gminy Olesno w różnym wieku – mówi Waldemar Szydło. – Chcielibyśmy, aby prowadzone zajęcia z najnowszych technologii IT docierały do potrzeb od najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym po seniorów wychodząc naprzeciw nowinkom technologicznym.

Zajęcia przewidziane dla najmłodszych grup uczestników, byłyby związane z aktywnymi formami spędzania czasu, np. gry edukacyjne i ruchowe z wykorzystaniem konsoli oraz gier. Dzieci i młodzież w wieku szkoły podstawowej uczyłyby się kodowania i programowania.

Z kolei dla młodzieży ze szkół średnich, studentów i młodych dorosłych przewidzieliśmy warsztaty z prowadzenia kont w socialmediach, warsztaty fotograficzne, graficzne, filmowe (jak prowadzić kanał na YouTube i jak zostać Youtuberem czy Vlogerem).

Dla zainteresowanych spotkania z ciekawymi ludźmi. Dodatkowo, planowane są warsztaty z projektowania oraz obróbki grafiki.

Natomiast dla najstarszych grup planujemy zorganizować kursy komputerowe z podstaw użytkowania komputera i Internetu – mówi Waldemar Szydło. – Dodatkowo pracownia będzie służyć jako miejsce prowadzenia darmowych szkoleń i warsztatów w formie prezentacji multimedialnych.

instrukcja_glosowania

Podziel się