Kościeliska i Rudniki podzieliły się połówkami

Pojedynek dwóch naszych drużyn w klasie okręgowej nie zawiódł. W meczu LZS Kościeliska-LZS Rudniki padł remis 2-2.

W tym meczu nie brakowało bramek, ostrej gry, indywidualnych popisów i sędziowskich kontrowersji. A wszystko podlane wysokim tempem i szybko zmieniającą się sytuacją obu zespołów.

Na początku przewagę mieli gracze z Rudnik, którą próbowali przekuć na bramki. Po jednym ze strzałów piłka obiła poprzeczkę bramki miejscowych.

Później zaczęły się kłopoty przyjezdnych. Najpierw stracili Mateusza Pawelca, który doznał kontuzji w tej akcji (staw skokowy).dsc04111

Na domiar złego rudniczanie w krótkim odstępie czasu stracili dwie bramki, najpierw po rzucie karnym wykorzystanym przez Grzegorza Pietrzaka, a później po indywidualnym rajdzie Rafała Gajdecki.

dsc04134Ten ostatni miał swój dzień. Jego błyskotliwe rajdy siały popłoch wśród obrońców z Rudnik, a swoją dominację udowodnił wywalczonym rzutem karnym i golem. Naszym zdaniem – piłkarz meczu.

Rudniczanie, jak bokser po dwóch otrzymanych ciosach, wyglądali na nieco otumanionych. W szatni musieli jednak dostać sole trzeźwiące, bo na drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna.

Już na początku drugiej połowy Wojciech Popczyk zdobył bramkę kontaktową z rzutu karnego. Później przyjezdni prowadzili oblężenie bramki miejscowych. Obrona wytrzymała do 78. minuty, kiedy to niezawodny Tomasz Jasiński znalazł drogę do bramki.

Zespół z Kościelisk w drugiej połowie cofnął się na własną połowę i bronił wyniku. Remis mógł stracić w ostatniej akcji meczu, kiedy to rudniczanie domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców.

Sędzia w tym meczu zarządził jednak dwa rzuty karne i wygląda na to, że jego limit na ten stały fragment gry się wyczerpał.

Podział punktów w lokalnym hicie klasy okręgowej, w którym oprócz dobrej gry obu drużyn, wiele do powiedzenia miał arbiter. Czy podjął odpowiednie decyzje?

Dyskusję można uznać za otwartą.

Klasa okręgowa, 9 kolejka, 14.10.2017

LZS Kościeliska – LZS Rudniki 2-2 (2-0)

1-0 Pietrzak – 37. (rzut karny), 2-0 Gajdecka – 39., 2-1 Popczyk – 50., 2-2 Jasiński – 78.