Uczniowie oleskiej “Trójki” próbowali pobić rekord Guinnessa

Uczniowie oleskiej “Trójki” próbowali pobić rekord Guinnessa

W poniedziałek 16 października w południe 60 uczniów PSP nr 3 w Oleśnie przystąpiło do ogólnopolskiej próby bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszyscy uczestnicy doskonale radzili sobie z zadaniem, gdyż od kilku lat biorą udział w realizacji programu edukacyjnego WOŚP ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Już będąc w klasie pierwszej uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, które z każdym rokiem są poszerzane i utrwalane.

– Akcja ma na celu, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak pomagać w sytuacji, kiedy osoba będzie nie oddychać. W biciu rekordu bierzemy udział od pierwszej klasy, więc mamy już doświadczenie – mówi Martyna Zalewska. – Resuscytacja nie jest trudna, jeśli się tego prawidłowo nauczy.

Czy ćwiczenia przyczynią się do prawidłowej reakcji w realnej sytuacji, kiedy trzeba będzie pomóc drugiemu człowiekowi?

– Na pewno byłabym dużo bardziej zestresowana niż podczas ćwiczeń, ale myślę, że dzięki tym zajęciom, pomoc nie sprawiałaby mi większego problemu – ocenia Wiktoria Konieczko.

Z dużym zaangażowaniem olescy uczniowie podjęli próbę bicia rekordu w tym roku. Z pewnością przyczynili się do udanej akcji, która była przeprowadzona w tym samym czasie w całej Polsce.

Uczniom towarzyszyli nauczyciele, a organizacją przedsięwzięcia zajęła się Iwona Mielczarek.

Podziel się