Bramkarz wygrywa dla OKS-u! Wicelider pokonany

Solidna gra obronna i fantastyczna gra Dawida Sładka, golkipera OKS-u dała OKS-owi Olesno zwycięstwo 2-1 nad faworyzowanym wiceliderem LKS Po-Ra-Wie Większyce.

To był typowy mecz walki. Silny wiatr, lejący deszcz, niska temperatura. Mało futbolu w futbolu. Wicelider dał się zaprosić oleskiej drużynie do brzydkiego meczu, stałego wybijania z rytmu, przerywania akcji. Technicznej gry czy piłkarskich fajerwerków, kibice nie zobaczyli.

Zobaczyli za to walczącą o każdą piłkę drużynę, skoncentrowaną na celu i niezwykle zdeterminowaną. OKS zdobył w tym meczu chyba rekordowe osiem żółtych kartek i chociaż większość z nich była za zbyt stanowcze rozmowy z sędzią, to z pewnością świadczy o wielkiej determinacji OKS-u.

O samym przebiegu meczu, można napisać tyle, że gra w pierwszej połowie toczyła się głównie w środku pola, ale w międzyczasie faulowany w polu karnym był Bartosz Kowalczyk, a rzut karny na bramkę zamienił Wojciech Hober.

W drugiej połowie gra toczyła się na połowie OKS-u, a bombardowany był Dawid Sładek, który zaliczył kilkanaście dobrych interwencji, a raz pomógł mu słupek bramki.

Bramkarz OKS-u dał się pokonać tylko jeden raz, ale w tym przypadku nie miał nic do powiedzenia. Po rzucie rożnym Mateusz Jędrzejczyk głową wbił piłkę do bramki.

Kiedy wydawało się, że oleskiej drużynie uda się utrzymać remis. W jednej z nielicznych akcji OKS-u ręką piłkę w polu karnym dotknął obrońca i w 89. minucie Wojciech Hober kolejny raz z rzutu karnego pokonał bramkarza.

Chwilę później, już w doliczonym czasie, Hober zobaczył drugą żółtą kartkę, ale nie miało to już żadnego wpływu na mecz.

OKS zdobył trzy punkty z bardzo wymagającym rywalem i obiektywnie trzeba przyznać, że z przebiegu gry, zwycięstwo jest co najmniej szczęśliwe. To jest jednak piłka. OKS miał tego dnia świetnie dysponowanego bramkarza i szczęście, które w sporcie też jest potrzebne.

14 kolejka, IV ligi, 28.10.2017

OKS Olesno – LKS Po-Ra-Wie Większyce 2-1 (1-0)

1-0 Wojciech Hober (rzut karny) – 38., 1-1 Mateusz Jędrzejczyk – 80., 2-1 Wojciech Hober (rzut karny) – 89.

OKS: Dawid Sładek – Krzysztof Meryk (żk), Andrzej Krzyminski (żk), Arkadiusz Świerc, Kevin Ficek – Wojciech Hober (żk, żk, czk), Thomas Skowronek (żk, 90. Mateusz Klinger), Mateusz Jeziorowski (żk), Maciej Węglarz (żk, 85. Łukasz Panek żk), Dominik Flak (65. Stanisław Dębski) – Bartosz Kowalczyk. Trener Grzegorz Świtała.