• Home »
  • Sport »
  • Pływacy Vega Dobrodzień ze Słowacji wrócili z workiem medali

Pływacy Vega Dobrodzień ze Słowacji wrócili z workiem medali

W dniach 28-29 października 2017 r. w miejscowości Humenne (Słowacja) odbyły się VII Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Klubu PK CHEMES Humenne dla dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat. W zawodach brało udział 267 zawodników z 24 klubów sportowych ze Słowacji, Czech, Białorusi, Serbii, Ukrainy i Polski.

W zawodach bardzo udanie wystartowali zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy indywidualnie zdobyli 35 medali, w tym 13 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych. Zdobycze medalowe zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień zostały uzupełnione okolicznościowym pucharem dla Moniki Skorupy, która uzyskała najbardziej wartościowy rezultat zawodów wg punktacji FINA (Światowej Organizacji Pływackiej). Dodatkowo, Monika Skorupa dwukrotnie ustanowiła rekord zawodów w kategorii OPEN w konkurencji 200 m i 400 m stylem zmiennym. Natomiast wśród chłopców, Marcel Guzy ustanowił rekord zawodów w kategorii OPEN w konkurencji 400 m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 11-12 lat bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w swojej kategorii wiekowej wygrały medalową klasyfikację klubową. Marta Rakowska (lat 11) z Ozimka zdobyła 6 medali, w tym cztery złote: na dystansie 50 m i 100 m w konkurencjach grzbietowych oraz na 100 m i 200 m stylem zmiennym, jeden srebrny w wyścigu na 100 m stylem dowolnym i jeden brązowy na dystansie 50 m „delfinem”.

Zuzanna Jonczyk (lat 12) z Dobrodzienia zdobyła 8 medali, w tym trzy złote: na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz na 400 m stylem zmiennym, trzy srebrne: na dystansie 50 m i 100 m „grzbietem” oraz na 200 m stylem zmiennym, dwa brązowe: na dystansie 50 m stylem dowolnym i na 100 m stylem zmiennym.

Katarzyna Klama (lat 12) z Dobrodzienia zdobyła medal brązowy na dystansie 400 m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 13-14 lat Jonasz Badura (lat 14) z Dobrodzienia wywalczył pięć medali, dwa srebrne: na dystansie 100 m „delfinem” i na 200 m zmiennym, trzy brązowe: na dystansie 50 m i 100 m „grzbietem” i na 50 m „delfinem” oraz Oliwa Laura (lat 14) z Dobrodzienia zdobyła dwa srebrne medale: na dystansie 200 m i 400 m stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 15-17 lat, Marcel Guzy (lat 16) z Pietraszowa zdobył 7 medali, w tym dwa złote na dystansie 200 m i 400 m stylem zmienny, dwa srebrne na dystansie 100 m stylem zmiennym i klasycznym, trzy brązowe na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz na 100 m grzbietem i „delfinem”.

W kategorii wiekowej 18 lat i starsi, Monika Skorupa (lat 18) z Błachowa zdobyła 6 medali, w tym 4 złote na dystansie 100 m, 200 m i 400 m stylem zmiennym oraz na 100 m grzbietem, dwa srebrne na dystansie 50 m stylem grzbietowym i „delfinem”.

W ocenie trenera klubowego Olega Pyroga, występy zawodników Sekcji Pływackiej VEGA należy ocenić pozytywnie, mając na uwadze obecny etap sezonu zimowego i trwające przygotowania do zbliżających się ogólnopolskich sprawdzianów wytrzymałości i wszechstronności stylowej oraz Zimowych Mistrzostw Opolskiego OZP.

Udział ekipy sportowej Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w międzynarodowych zawodach na Słowacji odbył się dzięki wsparciu finansowemu Rodziców zawodników i Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia (KRS 0000157060) oraz firmie BRUKTERMM–Bis Materiały Budowlane z Krasiejowa, której szczególne wyrazy podziękowania składa Zarząd Stowarzyszenia za dodatkowe wsparcie materialne wyjazdu zagranicznego.

Opracował: Piotr Rakowski – SPP VEGA.