• Home »
  • Sport »
  • Grały oleskie siatkarki. Pewne juniorki, trudne początki młodziczek

Grały oleskie siatkarki. Pewne juniorki, trudne początki młodziczek

Grały oleskie siatkarki. Pewne juniorki, trudne początki młodziczek

Kolejne mecze rozegrały siatkarki OKS-u Olesno. Juniorki pewnie wygrały 3:0 z MGOKiS Praszka, a młodziczki w pierwszym turnieju przegrały dwa mecze, ale ich gra daje nadzieję na lepsze wyniki w przyszłości.

W sobotę 11 listopada w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie pierwszy turniej w tym sezonie rozegrały młodziczki OKS-u Olesno. Oprócz oleskiej drużyny wystąpiły siatkarki z Kluczborka i Praszki.

OKS pierwszy mecz przegrał 0:2 z zespołem z Kluczborka.

– Chociaż wynik był niekorzystny, muszę obiektywnie ocenić, że nasz zespół nie rozegrał złej partii – mówi Robert Morawski, trener OKS-u. – Kluczbork zwyciężył tylko dzięki silnej zagrywce. Gra w tzw. polu niczym nas nie zaskoczyła. Kiedy oleśnianki zagrywkę przyjęły i rozegrały całą akcję, oddając piłkę na drugą stronę taśmy, zespół z Kluczborka wyraźnie się gubił. Teraz dziewczęta już wiedzą, jak wielkie znaczenie ma skuteczna zagrywka na tym etapie szkolenia i zdają sobie sprawę, że jeżeli ten element poprawią, to kluczborską „Jedynkę” są w stanie ograć. Będzie to o tyle tym razem trudne, że gospodyniami następnego turnieju jest właśnie „Jedynka” Kluczbork.

OKS Olesno – UKS Jedynka I Kluczbork 0:2

(8:25 8:25)


Podobnie wyglądał kolejny mecz UKS-u Jedynki z MGOKiS Praszka. Kluczborczanki rozbiły rywalki głównie skuteczną zagrywką.

UKS Jedynka I Kluczbork – MGOKiS Praszka 2:0

(25:8 25:7)


Ostatni mecz turnieju rozegrano między gospodarzem, a MGOKiS Praszka.

Mecz zapowiadał się na wyrównany, jednak początek pierwszego seta spowodował, że poprzez błędy OKS-u w ataku i w zagrywce, siatkarki MGOKiS-u zbudowały dużą przewagą, a set zakończył się ich wygraną.

W drugim secie oleśnianki poprawiły błędy i zwyciężyły. O wszystkim zdecydował trzeci, który zdecydowanie wygrały siatkarki z Praszki.

MGOKiS Praszka –OKS Olesno 2:1 

(25:10 21:25 15:5)

Pomimo niezbyt udanym (pod względem wyniku) turnieju, występ najmłodszej drużyny uważam za poprawny – ocenia Robert Morawski. – Dziewczęta w wielkim natłoku informacji, dotyczących taktyki gry na jedną rozgrywającą z zawodnikiem Libero, robią znaczące postępy. Dodatkową trudnością jest opanowanie techniki, która w siatkówce jest niezbędna do dobrej realizacji planu taktycznego, gdyż jest to najtrudniejsza gra zespołowa na tym etapie szkolenia. Chciałbym też nadmienić, że na jedenaście zawodniczek tylko jedna z nich ma za sobą rozegranych kilka meczów w poprzednim sezonie, więc niestety ogromny stres sparaliżował zawodniczki przed lepszą grą. Dziewczęta tworzą dobry zespół, który przy sumiennej pracy może w przyszłości dostarczyć naszej miejscowości sporo radości i wielu zwycięstw.

OKS wystąpił w składzie: Weronika Raś, Wiktoria Flak, Joanna Wieczorek, Weronika Grondys, Milena Anisimo,Wiktoria Sokołowska, Julia Czernia, Marysia Łyniewska, Paulina Kik, Weronika Brodacka, Magdalena Kukuła. Trener Robert Morawski.

mlodziki_2

(tabela: Opolski Związek Piłki Siatkowej)

11_listopada_b


W tym samym dniu i miejscu juniorki OKS-u Olesno zagrały z rówieśniczkami z MGOKiS Praszka.

Oleśnianki rozegrały bardzo dobry mecz, pewnie zwyciężając 3:0. Zawodniczki OKS-u kontrolowały przebieg meczu od początku do końca, a ich zwycięstwo nie było nawet przez moment zagrożone.

OKS Olesno – MGOKiS Praszka 3:0

(25:13 25:7 25:17)

OKS wystąpił w składzie: Zuzanna Sykulska, Zuzanna Suder, Barbara Bartela, Patrycja Wąsik, Hanna Źrebiec, Wiktoria Wiecha, Julia Chęcińska, Agata Wąsik, Patrycja Małysa, Tosia Antkowiak. Trener Artur Źrebiec.

juniorki_4

(tabela: Opolski Związek Piłki Siatkowej)

Podziel się