Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Olescy policjanci spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Polskim Związku Emerytów i Rencistów.

Mundurowi rozmawiali między innymi o tym, jak nie dać się oszukać fałszywemu wnuczkowi czy policjantowi, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz w jaki sposób korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali wszystkim uczestnikom spotkania odblaski.

W czwartek 9 listopada w Miejskim Domu Kultury policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie po raz kolejny spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Polskim Związku Emerytów i Rencistów.

W czasie spotkania policjanci rozmawiali o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Mundurowi zaprezentowali spot kampanii „Nie daj się zrobić na wnuczka” ukazujący metody działania oszustów, których ofiarami najczęściej są osoby starsze- po czym przedstawili i omówili przykłady działania oszustów sposobem na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP oraz wskazali jak postępować, aby nie paść ich ofiarą.

Przypomnieli również seniorom zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Jednocześnie zachęcali do używania odblasków także w terenie zabudowanym zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy często widoczność jest znacznie ograniczona.

Podczas pokazu policjanci zademonstrowali, że nawet najmniejszy element odblaskowy jest bardzo skuteczny i może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze pod warunkiem, że będzie umieszczony we właściwy miejscu na ubraniu, plecaku czy torebce.

W dalszej części spotkania policjanci omówili i pokazali w prezentacji multimedialnej w jaki sposób za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o występujących w okolicy zagrożeniach.

Na zakończenie policjanci rozdali wszystkim uczestnikom spotkania odblaskowe opaski oraz przygotowane w formie zakładki do książki numery telefonów alarmowych i informacje jak nie dać się oszukać „na wnuczka „ i „na policjanta”.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się