Przebudowana droga Olesno-Kolonia Biskupska oficjalnie oddana

Przebudowana droga Olesno-Kolonia Biskupska oficjalnie oddana

W czwartek 16 listopada oficjalnie oddano do użytku 4,6 kilometrowy fragment drogi powiatowej 1934 O na odcinku Olesno–Kolonia Biskupska.

Inwestycja wyniosła 2 mln 409 tysięcy złotych i partycypowały w niej gmina Olesno, gmina Radłów (po 35% wartości zadania) oraz samorząd powiatowy (30%). Wykonawcą inwestycji była firma Remost z Olesna.

– Cieszymy się z tej inwestycji, tym bardziej że zadowoleni z niej są również mieszkańcy – mówi Stanisław Belka, starosta oleski. – Cieszy połączenie z gminą, która jest centrum powiatu, gdzie są zlokalizowane szkoły, do których dojeżdża mnóstwo młodzieży, urzędy i szpital. Mam nadzieję, że podobne odcinki będziemy mogli realizować w latach następnych.

To oczywiście również bardzo ważna inwestycja dla gminy Radłów.

– Ten ostatni etap zakończył remont drogi od Radłowa do Olesna i można powiedzieć, że mamy obecnie doskonały dojazd do centrum powiatu – mówi Włodzimierz Kierat, wójt gminy Radłów. – To długo oczekiwana inwestycja. Ta droga będzie służyła mieszkańcom gminy Radłów, ale też mieszkańcom sąsiednich gmin.

Mimo, że na terenie gminy Olesno na odcinku tej drogi nie ma żadnych zabudowań, to jednak oleska gmina miała również swój finansowy wkład do tej inwestycji.

– Każde połączenie dowolnej miejscowości z Olesnem jest dla nas bardzo istotne – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Z kolejnej strony naszej gminy mamy porządny wjazd do naszego miasta. Jeśli uda się wykonać podobne połączenie gminy Olesno z gminą Dobrodzień na wysokości Kolonii Łomnickiej, to dojazd do Olesna będzie z kilku stron znakomity. Czekamy tylko na decyzję, bo projekt o dofinansowanie jest już złożony.

W ramach inwestycji między innymi poszerzono jezdnię na całym odcinku do 6 metrów oraz wzmocniono konstrukcję, przebudowano istniejące przepusty, odmulono rowy oraz wykonano remont chodnika dla pieszych.

Prace trwały bardzo krótko, bo od września do połowy października bieżącego roku.

Damian Pietruska

Podziel się