Zostań policjantem

Zostań policjantem

Przedstawiciele oleskiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta zorganizowali spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Uczestnicy wykładu mogli uzyskać informacje na temat kryteriów przyjęć do służby w Policji oraz kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi opowiedzieli również jak wygląda ich codzienna służba.

Spotkanie promujące służbę w Policji zostało zostało zorganizowane dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie insp. Tomasza Kubickiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Pana Macieja Flanka.

Uczestnicy wykładu mieli możliwość poznania kryteriów niezbędnych do wstąpienia w szeregi policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Prelegenci zaprezentowali i omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz na czym polega system punktowy, co to jest lista rankingowa i jak punktowane są tzw. preferencje.

Podczas prezentacji multimedialnej zebrani mogli zobaczyć jak wygląda test sprawności fizycznej, a mundurowi dodatkowo opowiedzieli jak przebiega sześciomiesięczny kurs podstawowy w szkole policji.

Opowiadając o swojej służbie i odpowiadając na związane z nią pytania podkreślali, że mimo dużej odpowiedzialności, często niełatwej służbie- to daje im ona wiele satysfakcji.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał „Informator dla kandydatów do służby w Policji” oraz ulotkę informacyjną „Zostań opolskim policjantem”.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Opolska Policja do końca 2017 roku planuje jeszcze przyjąć w swoje szeregi 65 nowych funkcjonariuszy.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się