Kadetki młodziczki OKS-u zaciekle walczą o każdy punkt

Kadetki młodziczki OKS-u zaciekle walczą o każdy punkt

Kadetki i młodziczki OKS-u Olesno rozegrały kolejne mecze w opolskich ligach siatkówki. Relacjonujemy ich mecze rozegrane w sobotę i niedzielę 2 i 3 grudnia.

W sobotę 2 grudnia w Komprachcicach młodziczki OKS-u rozegrały ostatni turniej w fazie zasadniczej rozgrywek o Mistrzostwo Województwa. Oprócz gospodarza i oleskiego zespołu wystąpiła drużyna MGOKiS Praszka.

Pierwsza potyczka, która czekała oleską drużynę to spotkanie z Komprachcicami. To zespół zdecydowanie najmocniejszy w tej grupie, ale oleśnianki tanio skóry nie sprzedały. Po dobrej grze przegrały z gospodarzem 0:2.

– Trenerzy zespołu z Komprachcic nie ukrywali zdziwienia, że na przestrzeni tygodnia OKS zrobił taki postęp w grze – komentuje Robert Morawski, trener OKS-u. – Jednak jeszcze nie na tyle znaczny, żeby zapewnić sobie zwycięstwo. Zaczyna się ta układanka powoli tworzyć i obiektywnie oceniając zmierzamy w dobrym kierunku.

LUKS Sukces Komprachcice – OKS Olesno 2:0

(25:13 25:13)


W drugim spotkaniu oleśnianki spotkały się z drużyną z Praszki. Wygrana dawała oleśniankom bezpośredni awans do dalszych rozgrywek.

Pierwszy set wygrał MGOKiS, drugi OKS w takim samym stosunku, a w decydującym secie zwycięstwo wywalczyły zawodniczki z Praszki, tym samym wygrywając cały mecz.

– Chciałbym jednak z przekonaniem zaznaczyć, że dziewczęta mogą być naprawdę z siebie zadowolone. Gdyby zwycięstwa przydzielano za jakość gry, wygralibyśmy to spotkanie – ocenia szkoleniowiec OKS-u. – Niestety, tu nie ocenia się stylu, tylko punkty, które nie zawsze uczciwie oddają obraz gry. Więc musimy zadowolić się turniejem barażowym o prawo gry w dalszej fazie rozgrywek z szansami na wysoką pozycję w końcowym rozrachunku. Myślę, że stać nas na zwycięstwo w tym turnieju, tym bardziej, iż gramy we własnej hali.

OKS Olesno – MGOKiS Praszka 1:2

(19:25 25:19 6:25)

OKS Olesno wystąpił w składzie: Weronika Raś, Wiktoria Flak, Joanna Wieczorek, Weronika Grondys, Milena Anisimo, Julia Czernia, Marysia Łyniewska i Paulina Kik. Trener Robert Morawski.

mlodziczki


Dzień później oleskie kadetki grały w hali PSP nr 1 w Oleśnie ważny mecz o awans do dalszej fazy rozgrywek. Na szczęście kadetki po raz pierwszy w tym sezonie mogły zagrać w najmocniejszym składzie.

– Zaczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia, pewnie wygrywając pierwsze dwa sety – relacjonuje Robert Morawski. –  Po praktycznie bezbłędnej grze kibice, którzy byli obecni na tym spotkaniu, nie dopuszczali innej opcji jak pewne zwycięstwo 3:0. Należy dodać, że spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Jedna i druga strona grała fantastycznie. Bardzo rzadko ogląda się takie wyrównane, widowiskowe mecze w tej kategorii rozgrywkowej. Mecz musiał się podobać.

Oleśnianki źle rozpoczęły trzeci set.

– Pięć z rzędu zepsutych zagrywek w tak dobrym i równym meczu burzy mocno rytm gry i tego byliśmy świadkiem. Ten dziwny początek dziewczęta odbudowały i kiedy w końcówce seta doprowadziły do stanu 22:22, rzadko uciekam się do tego rodzaju interpretacji, błąd sędziego na naszą niekorzyść spowodował, że trzeci set nam uciekł. Co nijak nie usprawiedliwia błędów popełnionych w tym secie, ale czasami „los mógłby się do nas uśmiechnąć” – komentuje trener OKS-u.

Porażka w trzecim secie nie pozwoliła gospodyniom na dobrą grę, przegrały kolejne seta, a o wyniku meczu miał zdecydować set piąty.

– Ponownie byliśmy świadkami bardzo dobrej gry obu zespołów. Set do samego końca wyrównany i dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę. Mecz naprawdę warty obejrzenia. Siatkówka jest „grą błędów” popełniliśmy ich trochę więcej i dlatego przegraliśmy.

Robert Morawski analizuje sytuację w tabeli:

– Szanse na awans jeszcze zachowujemy, ale nie wszystko już tylko od nas zależy. Jeżeli w Praszce wygramy za 3 pkt., a Kluczbork pokona Opole, to my będziemy się cieszyć z awansu. Szczerze mówiąc dziewczęta na niego w pełni zasługują, tylko to one muszą w to uwierzyć.

OKS Olesno – ECO AZS Uni I Opole 2:3

(25:19 25:17 22:25 14:25 16:28)

OKS wystąpił w składzie:

Hanna Źrebiec, Aleksandra Brzęczek, Julia Chęcińska, Agata Wąsik, Wiktoria Wiecha, Patrycja Małysa, Tosia Antkowiak, Laura Gręda, Natalia Brodacka, Agnieszka Bawej, Asia Wieczorek, Wiktoria Flak i Weronika Grondys. Trener Robert Morawski.

kadetki


Tabele Opolski Związek Piłki Siatkowej.

Podziel się