Koncert Rollin Jester i konkursy w ramach programu “Stop uzależnieniom”

Koncert Rollin Jester i konkursy w ramach programu “Stop uzależnieniom”

W sobotę 9 grudnia Młodzieżowe Centrum Kariery OWK OHP w Oleśnie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Oleśnie oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnie w ramach autorskiego programu pn. „Stop uzależnieniom – czas na dobra muzykę i wymarzony zawód” zorganizowali konkursy dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej powiatu oleskiego oraz koncert rockowy zespołu Rollin Jester w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

W pierwszej części spotkania młodzież miała możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat aktualnego rynku. Konkurs został przygotowany przez doradcę zawodowego MCK Ewę Korzeniewską i pośrednika pracy MCK Ewelinę Jakubczak. Młodzież wykazała się bardzo dużym poziomem wiedzy na ten temat.

W kolejnym konkursie Irena Nowak z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Oleśnie i Mirosława Kubacka ze Starostwa Powiatowego w Oleśnie sprawdziły wiedzę młodzieży na temat HIV I AIDS. Tutaj młodzież również nie pozwoliła się zaskoczyć i bardzo precyzyjnie odpowiadała na pytania.

Po konkursach młodzież spotkała się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji Markiem Kotarą, który przybliżył im temat pn. “Świadomość prawna a rynek pracy”.

Wychowawcy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie Paweł Kuźnicki i Aneta Pilarska również zadbali o to, aby młodzież wzięła czynny udział w konkursach i koncercie.

Podsumowaniem wieczoru i jedną z głównych atrakcji dla wszystkich był koncert zespołu Rollin Jester, z którego menagerem Wojciechem Kaczan organizatorzy przedsięwzięcia współpracują od dawna.

Rollin Jester to zespół rockowy. Styl formacji trudno zaszufladkować. Podczas koncertu można było znaleźć zarówno melodyjne, pełne harmonii utwory jak i prawdziwe wulkany energii. Duży nacisk zespół kładzie również na warstwę tekstową. Rollin Jester to cztery osobowości, które pozostały na długo w świadomości publiczności.

Muzycy, już od pierwszego utworu porwali publiczność do zabawy. Można było usłyszeć takie utwory jak: “Bazar”, “Rollin Jester”, „Jak pył”, “Przetrwam”, „Hipokryzja”, „Tommorow”, „Slave” czy „Oto ja”. Na każdy utwór fani zespołu reagowali bardzo entuzjastycznie. Młodzież była pod wrażeniem koncertu. Na zakończenie koncertu publiczność z energią bisowała i nie chciała, aby zespół zakończył swój występ. Dużym przeżyciem była również możliwość rozmowy z muzykami.

Na zakończenie wieczoru organizatorzy wspólnie z zespołem Rollin Jester wręczyli młodzieży nagrody oraz drobne upominki.

Organizację przedsięwzięcia wsparły również zaprzyjaźnione instytucje i firmy takie jak: Urząd Miasta Olesno i Praszka, Przychodnia Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia, Miejski Dom Kultury, Cocon, Kler, Bradas, Flora, Visual Brend Kubik Agencja Reklamowa, Hotel Olesno, Nestro, Interka, Salon Fryzjerski Hubert Brodacki, Elkass, Famel, Aludesign, Drogeria Glamour, Bank Spółdzielczy Zawadzkie oddział w Oleśnie, Księgarnia Nova, Piekarnia i Cukiernia Kłos, Sklep Ważka, Pizzeria Soprano, Sklep kosmetyczny Wąsiński, Kwiaciarnia „Susscy”, Sklep Irena Rudniki, Sklep Pan i Pani, Ośrodek Wypoczynkowy Anpol, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleśnie oraz Violetta Zając Oriflame.

– Serdecznie dziękujemy współorganizatorom Mirosławie Kubackiej –Starostwo Powiatowe, Irenie Nowak PSSE, wolontariuszce Katarzynie Dyla, zespołowi Rollin Jester oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia i koncertu – mówią Ewa Korzeniewska i Ewelina Jakubczak.

Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z wszystkimi zainteresowanymi.

Ewa Korzeniewska, Ewelina Jakubczak

Podziel się