Magiczny wieczór w Wachowie

Magiczny wieczór w Wachowie

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy stole, dzielą się opłatkiem, składają sobie najlepsze życzenia. W Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie to także wyjątkowy okres pełen nadziei oraz wspólnego świętowania.

W niedzielę 10 grudnia w sali Magnum w Wachowie odbył się Wieczór Adwentowo-Bożonarodzeniowy, na którym Rada Pedagogiczna, uczniowie PSP w Wachowie, rodzice, okoliczni mieszkańcy i inni goście spotkali się przy wspólnym stole, aby cieszyć się przedświątecznym czasem.

W miłą atmosferę wprowadziła wszystkich dyrektor szkoły – Ewa Płaziuk. Przywitała wszystkich gości i podziękowała im za to, że chcieli przeżyć ten uroczysty dzień razem z nami. Na scenie uczniowie zaprezentowali piękne przedstawienie. Na początku mogliśmy zobaczyć Marię i Józefa w chwili, gdy nocowali w ubogiej szopie i przybyli do nich pasterze oraz Trzej Królowie, by złożyć pokłon i dary. Następnie, pokazanych zostało kilka historii z naszego codziennego życia. Celem było ukazanie sensu świąt Bożego Narodzenia, przypomnienie wszystkim, że warto rozejrzeć się wokół siebie, aby dostrzec innych. Może ktoś potrzebuje naszej pomocy, uwagi, czy nawet miłości i radości, a nie tylko krytyki. Należy pamiętać o tym, że w życiu ważniejsze od brania jest dawanie.

Było to widowisko niezwykłe, ponieważ dzieci pokazały nie tylko swoje talenty sceniczne, ale również muzyczne. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i utworami świątecznymi. Uczniowie śpiewali oraz grali na różnych instrumentach: flecie, trąbce, akordeonie. Profesjonalna oprawa sceniczna i muzyczna potęgowała nastrój spektaklu.

Goście nagrodzili aktorów i muzyków gromkimi brawami. Dzieci były bardzo z siebie dumne, kiedy słyszały wiele pochwał pod swoim adresem. Po przedstawieniu, w blasku świec rozpoczęło się wspólne świętowanie. Rodzice uczniów serwowali gościom pyszne ciasta, herbatę oraz kawę. Nie można zapomnieć o kiermaszu, na którym każdy mógł nabyć świąteczny stroik i o licytacji chatek piernikowych przygotowanych przez rodziców uczniów. Wszystkie datki zebrane podczas Wieczoru Adwentowo-Bożonarodzeniowego zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci oraz szkoły. Ten grudniowy wieczór wprowadził wszystkich w nastrój zadumy, radości, wewnętrznego szczęścia na nadchodzące święta.


*- Informacja i zdjęcia: PSP Wachów.

Podziel się