Wigilijny maraton pełen prezentów w Praszce

Wigilijny maraton pełen prezentów w Praszce

W piątek 8 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Praszce został zorganizowany II Charytatywny Maraton Bounce&Jump Fitness pod tytułem: „Wigilia Pełna Prezentów”.


Niosących bezinteresowną pomoc oraz świetną zabawę uzbierało się ponad 50 uczestniczek i uczestników. Każdy na wejściu otrzymał magiczną czapkę Świętego Mikołaja oraz butelkę wody na zabicie pragnienia.

– Planowaliśmy trzygodzinny maraton, ale jak to w życiu bywa…trwał trzy i pół godziny – relacjonuje jeden z organizatorów Tomasz Szymański.

Fitness Jumping, czyli skoki na trampolinach poprowadziła instruktorka Justyna Koper-Gielniak, a Bounce Fit – skoczne buty koordynowała Kasia Wicher, a od strony muzycznej zameldował się na stanowisku DJ Bartek Polus.

– Dzięki hojności uczestników udało się zebrać 1 630 złotych i 60 groszy oraz 41 kilogramów produktów z długą datą ważności – mówią organizatorzy.

Komisja za zebrane pieniądze planuje zakup artykułów, przyborów, pomocy naukowych i dydaktycznych dla dzieci z Gminy Praszka w wieku szkolnym oraz dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

– Maraton uważam za mega udany. Bawiliśmy się od pierwszych chwil, aż do ostatniej nuty…po czym i tak było słuchać od tłumu „Jeszcze! Jeszcze!” Frekwencja fenomenalna, klimat fantastyczny. Endorfiny buzowały na MAXA w całej sali. Jedyne co nie zadziałało to mikrofon bezprzewodowy, ale to oczywiście nie powstrzymało mnie przed nawoływaniem okrzykami do jakże licznej grupy. Grupa w odpowiedzi robiła mega hałas, który motywował mnie by działać do końca maratonu na pełnych obrotach. Pot lał się dosłownie strumieniami, spalonych kalorii mamy chyba z milion. Zabawa wspaniała, a cel myślę zacny i najpiękniejszy. Najpiękniejszy, bo bezinteresowny… Po prostu pomagamy poprzez świetną zabawę, a dzieciaki dzięki temu będą miały „Wigilię Pełną Prezentów” i to jest najpiękniejsze – relacjonowała po zakończeniu główna prowadząca Justyna Koper-Gielniak.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był Święty Mikołaj z prezentami i dmuchana zjeżdżalnia, która nawet przez chwilę nie pozostawała pusta.

Organizatorzy: Ludowy Klub Sportowy „Basket” Praszka i Fitness Justyna – Justyna Koper-Gielniak.

– Nie sposób wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, bo wbrew pozorom jest przy tym dość dużo pracy, ale słowa uznania chciałbym skierować do Pana Mirosława Dylonga, właściciela firmy „DYLONG”, zakładu produkcji „NEAPCO”, Pani Dyrektor Patrycji Belki, Pani Anety Bagińskiej i wolontariuszy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, którzy zawsze z uśmiechem i entuzjazmem wspierają nasze pomysły – mówi Tomasz Szymański. – Pamiętajmy, że produkty i prezenty mają magiczną moc, mogą stworzyć radosne święta. Wszystkim uczestnikom i darczyńcom serdecznie dziękujemy, zapraszamy już za rok.


*- Informacja i zdjęcia: LKS Basket Praszka.

Podziel się