Droga z Radłowa do Starych Karmonek oficjalnie otwarta

Droga z Radłowa do Starych Karmonek oficjalnie otwarta

W poniedziałek 11 grudnia dokonano oficjalnego otwarcia przebudowanej drogi Radłów-Stare Karmonki o odcinku 2,2 kilometra.

– Wykonaliśmy kawał dobrej roboty – mówi Włodzimierz Kierat, wójt gminy Radłów. – Ta droga ma specyficzną historię, bo jak wiemy była własnością powiatu oleskiego, przejęliśmy ją jakiś czas temu, bo mieliśmy wiedzę, że powiat oleski szybko by tej drogi nie wyremontował.

Gmina od pewnego czasu starała się uzyskać dofinansowanie na przebudowę tej drogi. Najpierw złożyła projekt na przebudowę do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale nie otrzymała dofinansowania, a następnie złożyła wniosek o dotację z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, tak zwanych “schetynówek”, gdzie udało się uzyskać dofinansowanie.

Łączny koszt inwestycji wyniósł około 1,4 miliona złotych, w tym dofinansowanie Urzędu Wojewódzkiego w Opolu wyniosło około 620 tysięcy złotych.

Przebudowana została droga w Radłowie ulica Lipowa aż do Starych Karmonek, gdzie wymieniono asfalt oraz wybudowano chodniki dwustronne.

– Cieszę się, bo przebudowując tę drogę, spełniliśmy oczekiwania wielu mieszkańców Radłowa i Starych Karmonek – mówi Włodzimierz Kierat. – Ta droga będzie naprawdę fajnie wyglądała na wiosnę, kiedy trawa się zazieleni, będzie mniej piasku na chodnikach.

Wykonawcą inwestycji była firma Remost z Olesna. Przebudowa drogi trwała trzy miesiące.

Gmina ma w planach w przyszłości wyremontować również drogę ze Starych Karmonek do Nowych Karmonek.

Damian Pietruska

Podziel się