Gazetaprawna.pl informuje o zarobkach oleskich lekarzy

Gazetaprawna.pl informuje o zarobkach oleskich lekarzy

Jak podaje serwis Gazetaprawna.pl, niektórzy olescy lekarze zarabiają nawet ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Według informacji podanych w artykule Patryka Słowika “Krezusi i nędzarze w białych fartuchach, czyli ile zarabiają lekarze”, niektórzy olescy lekarze zarabiają od 12 do 26 tysięcy złotych miesięcznie.

Co ciekawe, według informacji, do których doszli dziennikarze serwisu, pensje oleskich lekarzy są zdecydowanie wyższe od ich odpowiedników z Warszawy.

W artykule wypowiada się dyrektor oleskiego szpitala, który zaprasza do siebie innych lekarzy:

– Argumenty lekarzy o niskich wynagrodzeniach są nieprawdziwe. Jeśli ten artykuł czyta ktoś, kto jest gotów pracować u nas za 15 tys. zł miesięcznie, to szczerze i serdecznie zapraszam. Pomogę nawet znaleźć zakwaterowanie – deklaruje Andrzej Prochota, dyrektor oleskiej placówki.

Cały artykuł można przeczytać tutaj: http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1095492,zarobki-lekarzy-w-polsce.html


Informacja od naszej redakcji.

Zdajemy sobie sprawę, że wyżej wspomniany artykuł nie zawiera pełnego obrazu zarobków lekarzy, a w artykule zostały podane jedynie przykłady niektórych wynagrodzeń. Pensje zależą między innymi od ilości dyżurów i stopnia zawodowego. Nie są podane również koszty tych płac oraz porównania z innymi szpitalami w całej Polsce. Chcemy jedynie zaznaczyć, że temat oleskiego szpitala nabrał ogólnopolskiego charakteru, o którym mówi się również w polskim parlamencie. Nie jest to, niestety, przykład pozytywny.


*- Grafika: pixabay.com

Podziel się