Potrącił pieszego i nie udzielił pomocy

Potrącił pieszego i nie udzielił pomocy

Kryminalni z Olesna zatrzymali 52-latka podejrzanego o potrącenie nastolatka. Kierowca nie udzielił pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

Już kilka godzin później policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Zatrzymany odpowie teraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia około godz. 6 rano. Dyżurny praszkowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez dostawczego busa w miejscowości Młyny.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący busem podczas wyprzedzania ciężarówki potrącił idącego prawidłowo 17-latka, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Służby ratunkowe zaalarmowali przypadkowi świadkowie, którzy udzielili również poszkodowanemu pierwszej pomocy. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pracujący na miejscu śledczy zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Kryminalni natomiast rozpoczęli poszukiwanie osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie i ustalili, że pojazdem mógł kierować 52-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego. Tę wiadomość przekazali świętokrzyskim funkcjonariuszom, którzy zatrzymali go w miejscu zamieszkania, a następnie przekazali oleskim stróżom prawa.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Teraz 52-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się