Policjanci z komisariatu z Praszki zapobiegli tragedii

Policjanci z komisariatu z Praszki zapobiegli tragedii

W niedzielę wieczorem 4 lutego, dyżurny Komisariatu Policji w Praszce otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym rowerem na trasie pomiędzy miejscowościami Strojec i Brzeziny.

Przybyli na miejsce policjanci znaleźli leżącego na jezdni mężczyznę. Potwierdzili, że jest on nietrzeźwy. Funkcjonariusze po ustaleniu jego tożsamości zawieźli 31-latka do miejsca zamieszkania. Niestety, rodzina nie przyjęła go do domu, ponieważ był pijany.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego i ujemną temperaturę, policjanci doprowadzili wyziębionego człowieka do KPP w Oleśnie w celu wytrzeźwienia. Mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo. Odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Oraz poniesie koszty związane z przebywaniem w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i doprowadzonych.

Zwracamy się z apelem o współodpowiedzialność za swoich bliskich. Należy pamiętać, że jeśli temperatura za oknami spadnie o kilka stopni poniżej zera, ryzyko zgonu z wychłodzenia jest bardzo wysokie.

Przypominamy, że alkohol daje tylko złudne uczucie ciepła. W rzeczywistości osoba, która jest pod jego działaniem wyziębia się o wiele szybciej niż osoba trzeźwa. Dla tego powinniśmy reagować, pomagać, kiedy widzimy, że ktoś leży na mrozie. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się