• Home »
  • Sport »
  • Uczniowie SP Kowale z świetnymi wynikami w tenisie stołowym

Uczniowie SP Kowale z świetnymi wynikami w tenisie stołowym

Uczniowie SP Kowale z świetnymi wynikami w tenisie stołowym

W piątek 9 lutego w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Indywidualnie w Dalachowie.

W kategorii chłopców startowało 20 zawodników, a w kategorii dziewcząt 15 zawodniczek. Grano systemem pucharowym do dwóch przegranych partii z zasadą, że zawodnik, który przegra jedną partię może zająć najwyżej III miejsce.

Tenisiści i tenisistki z SP Kowale rozegrali znakomity turniej. W kategorii chłopców Mateusz Pilak (V klasa) został Wicemistrzem Powiatu, a jego brat Kacper Pilak (V klasa) VI miejsce, VIII miejsce Witold Osumek (V), a IX Kacper Stachura (V).

W klasyfikacji szkół chłopców Szkoła w Kowalach zajęła I miejsce i wywalczyła Puchar.

W kategorii dziewcząt V miejsce zajęła Kinga Hawryluk (V), a VII Paulina Trawińska (V). Wśród dziewcząt w klasyfikacji szkół zajęli II miejsce.

Mateusz, Kinga i Paulina awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 21 lutego w Gorzowie Śląskim.


W piątek 2 lutego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Indywidualnie w Gorzowie Śląskim. W kategorii dziewcząt startowały 22 zawodniczki, a w kategorii chłopców 25.

Wśród uczniów z Kowali w kategorii dziewcząt Julia Jachymczyk (VII) została Wicemistrzynią Powiatu, a w kategorii chłopców VII miejsce zajął Daniel Wiktorek (VII). Julia i Daniel awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 12 lutego w Gorzowie Śląskim!

– Znakomicie zagrali moi zawodnicy w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu – mówi Rafał Grzebiela, trener zespołu. – Po raz trzeci udało nam się zdobyć tytuł Mistrza Powiatu w Klasyfikacji Szkół oraz wprowadziliśmy 5 zawodników do Mistrzostw Województwa. Jestem bardzo zadowolony z wszystkich zawodników, którzy zaczęli grać w tenisa dopiero w IV klasie, a już teraz osiągają wysokie wyniki. Czwarty rok z rzędu uczniowie SP Kowale będą grali w Mistrzostwach Województwa. To dla nas wszystkich wielkie osiągnięcie i damy z siebie wszystko na tych zawodach.


*- Informacja i zdjęcia: PSP Kowale.

20180202_092604-1

Podziel się