6 osób usłyszało 10 zarzutów kradzieży

6 osób usłyszało 10 zarzutów kradzieży

Łącznie 10 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszało 6 mieszkańców powiatu oleskiego.

Ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, wyposażenie domów oraz paliwo. Policjanci z Dobrodzienia odzyskali większość skradzionych rzeczy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze do tej sprawy ustalili także 2 osoby, które usłyszały zarzut paserstwa.

Kryminalni z Dobrodzienia wytypowali i zatrzymali 6 osób w wieku od 18 do 45 lat, które mogły mieć związek ze zgłaszanymi wcześniej policjantom przypadkami włamań do domów, pojazdów oraz kradzieżami paliw z pojazdów. Właściciele skradzionych rzeczy oszacowali wówczas łączne straty na prawie 30 000 złotych. W trakcie prowadzonych przeszukań funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli większość skradzionych rzeczy.

Śledczy ustalili, że grupa działała na terenie powiatu oleskiego i lublinieckiego na przełomie stycznia i lutego tego roku. Ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, wyposażenie domów oraz kilkaset litrów paliwa. Policjanci ustalili również 2 paserów, którzy mieli kupić rzeczy pochodzące z kradzieży.

W wyniku prowadzonych czynności zatrzymani usłyszeli łącznie 10 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Wobec dwóch z nich prokurator zastosował policyjny dozór. Grozi im nawet 10 lat więzienia. Zarzuty usłyszeli również dwaj mężczyźni podejrzani o paserstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się