Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym” w Oleśnie

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym” w Oleśnie

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w całej Polsce już 4 marca. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). W Oleśnie trasa biegu wytyczona jest w okolicy Siedmiu Źródeł.

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz Stowarzyszenie „Oleska Jedynka” zapraszają do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, który odbędzie się 4 marca 2018 r. o godzinie 10:30 w Oleśnie (uroczysko Siedem Źródeł), zapisy od 9:30.

Oleski bieg wystartuje major Wincenty Soliński, mieszkaniec Olesna, kombatant Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Jest jednym z „Żołnierzy Wyklętych” z oddziału „Babinicza”, pseudonim „Stuk”, który w oddziale pełnił funkcję strzelca amunicyjnego. Po wojnie walczył w Konspiracyjnym Wojsku Polskim. Za swój patriotyzm został skazany na karę śmierci. Tylko dzięki amnestii nie dostał kuli w tył głowy. Wyrok zamieniono mu na długoletnią odsiadkę, w trakcie której zwiedził najcięższe więzienia przeznaczone dla więźniów politycznych PRL.

Bieg oleski jest częścią ogólnopolskiej akcji do której przystępujemy po raz drugi. Bieg rozpocznie się w okolicy przejazdu kolejowego przy Siedmiu Źródłach z metą przy samym uroczysku. Pierwszych 90 zapisanych osób otrzyma pakiet startowy w skład którego wchodzi koszulka, medal, foldery, a wśród wszystkich uczestników rozlosujemy 5 dodatkowych nagród. Po biegu dla wszystkich uczestników przewidziany jest ciepły posiłek w chacie.

Szczegółowe informacje o biegu – http://tropemwilczym.pl/


*- Informacja i zdjęcia: Urząd Miejski w Oleśnie.

Artykuł sponsorowany.

Podziel się