W Oleśnie znów nadaje radio – Strefa S.!

W Oleśnie znów nadaje radio – Strefa S.!

Po sześciu latach od zamknięcia oleskiego Radia Spontan, w czwartek 1 marca w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie wystartowało nowe, młodzieżowe radio – Strefa S.

Pomysłodawcą i głównym architektem stworzenia radia jest pracująca w MDK-u Aleksandra Płaszewska. To ona napisała projekt do programu “Równać Szanse” z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Dzieci i Młodzieży, dzięki któremu udało się uzyskać dofinansowanie na realizację zadania Strefa Spontanu.

17-osobowa ekipa w wieku od 15-25 lat do projektu przygotowywała się rok, pod względem technicznym, merytorycznym i warsztatowym. Było warto! W dniu startu w studiu buchał entuzjazm młodych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

– To ma być młodzieżowe, lokalne radio, bez podziałów i politycznych tematów – mówi Arkadiusz Korzekwa, koordynator Strefy S, jedna z dwóch osób, obok Michała Draba, ze starego składu Radia Spontan. – Przede wszystkim, nie będziemy zanudzać. Muzyka dobrana będzie tak, że każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko młodzi. Odkryjemy również sporo niszowych zespołów i utworów.

Tematy poruszane na antenie?

– Jest ich tak dużo, że nie jestem w stanie wszystkich wymienić – mówi Arek. – Nasza ekipa w dziesięć minut rozpisała pięćdziesiąt różnych tematów, które chcemy poruszyć, więc nie będzie żadnego problemu zapełnić ramówki. To będą sprawy lokalne, szkolne, dyskusyjne. Idziemy raczej w komentarz niż w informację. Będziemy radiem interaktywnym, każdy może do nas napisać, a z pewnością zareagujemy.

Skład został wykrystalizowany, ale jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, drzwi do studia będą otwarte. Dla niektórych prowadzenie radia będzie sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale dla innych być może wstęp do dziennikarskiego świata.

– Na początku niektórzy traktowali to bardziej jako zabawę, ale kiedy zaczęli działać, odsłuchiwać się i mówić, zrodziła się w nich dziennikarska “zajawka” – ocenia Arek.

Radio nadawać będzie audycje “na żywo” od poniedziałku do piątku w godz. 17.30-19.30. W pozostałym czasie można posłuchać ciekawej muzyki. Słuchać można na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu, wystarczy wejść na: http://radio.mdk.olesno.pl/

Skład Strefy S. tworzą: Arkadiusz Korzekwa, Paweł Korzekwa, Michał Eliasz, Marta Eliasz, Tatiana Kokot, Aleksandra Garus, Anna Hassinger, Natalia Gajda, Anna Krysik, Magda Tkacz, Michał Drab, Jakub Kuźnik, Kamil Charkiewicz, Wiktoria Małyska, Daria Grabińska, Michał Skowronek, Ola Płaszewska.

Pierwszą audycję odsłuchało kilkaset osób, nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Anglii, Austrii, Norwegii, Holandii i Rosji.

Trzymamy kciuki za rozwój radia!

Damian Pietruska

Zdjęcie: Mirosław Dragon.

Podziel się