Oleśnianin na stażu trenerskim w Wiśle Płock

Oleśnianin na stażu trenerskim w Wiśle Płock

Były oleśnianin Mateusz Kurt, obecnie mieszkający w Niemczech, na co dzień pracujący jako trener personalny, trener przygotowania motorycznego oraz dietetyk, przebywał w dniach od 12 do 17 marca na stażu trenerskim w ekstraklasowej Wiśle Płock.

Drużyna z Płocka pod wodzą trenera Jerzego Brzeczka aktualnie zajmuje 5. miejsce i zapewniła sobie miejsce w grupie mistrzowskiej sezonu 2017/2018.

– Do Płocka trafiłem dosyć przypadkowo. Napisałem do kolegi, który skontaktował się z trenerem Brzęczkiem. Na odpowiedź nie musiałem długo czekać – mówi Mateusz Kurt. – Po kilku dniach dostałem potwierdzenie od klubu i trenera, że mogę przyjechać na staż i brać udział w treningach pierwszej drużyny.

Oleśnianin chciał zobaczyć jak działa klub z najwyższej ligi, jakie umiejętności mają piłkarze oraz jak zbudowane są treningi.

– U boku trenera Jerzego Brzęczka i jego asystentów nauczyłem się paru fajnych, nowych ćwiczeń na boisku i w siłowni – mówi Mateusz. – Treningi były urozmaicone, przygotowane bardzo profesjonalnie, dopasowane do każdego piłkarza i całej drużyny.

Młody trener nie ukrywa, że chciałby w przyszłości zostać trenerem przygotowania motorycznego jednego z klubów Bundesligi lub Ekstraklasy. Na razie pracuje z juniorami i seniorami na niższych szczeblach w Niemczech, ale od stycznia jest również trenerem kondycyjnym w drużynach juniorskich Bayeru Leverkusen.

– Dodatkowo staram się poszerzać systematycznie zakres swojej wiedzy, zarówno w dziedzinie żywienia, jak i w zakresie treningów motorycznych, funkcjonalnych, ogólnego i specjalistycznego przygotowania fizycznego. Świadomość, że wynik zależy od mojej ciężkiej pracy, motywuje mnie najbardziej. Oprócz tego szukam nowych możliwości oraz ciągle poznaję nowych, fajnych ludzi i sportowców.

Mateuszowi życzymy samych sukcesów na trenerskiej drodze!

Podziel się