Policja patrolowała “Jedenastkę” nieoznakowanym pojazdem

Policja patrolowała “Jedenastkę” nieoznakowanym pojazdem

W całym kraju prowadzone były działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, jako najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowo na drogach powiatu oleskiego nad bezpieczeństwem kierujących czuwał wspólny patrol Policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze w nieoznakowanym pojeździe, wyposażonym w nowoczesny sprzęt rejestrujący, patrolowali odcinek DK 11. Mobilny fotoradar pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnego zdjęcia pojazdu, łamiącego przepisy ruchu drogowego. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w kamerę, której zapis pomaga rozstrzygać w sytuacjach mogących budzić wątpliwości.

– Chcemy, aby na naszych drogach było coraz bezpieczniej. W tym celu wykorzystujemy możliwości specjalistycznego sprzętu. Wszystko po to, aby eliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierujących – można przeczytać na oficjalnej stronie oleskiej policji.

W trakcie patrolu ujawniono trzech kierujących, którzy wyprzedzali w miejscu niedozwolonym. Za swoją brawurę zostali ukarani mandatem.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się