Pobili Rekord Guinnessa!

Pobili Rekord Guinnessa!

W środę 14 marca uczniowie oleskiej “Jedynki” zostali zaproszeni do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na Piknik Matematyczny, będący podsumowaniem IV edycji programu mPotęga.

Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. Olescy uczniowie zostali wyróżnieni spośród 259 projektów matematycznych oraz z ponad 35 tys. uczestników.

Wydarzeniu towarzyszyła pierwsza w Polsce próba pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi!

Oleśnianie wzięli udział w ustanowieniu nowego Rekordu Guinnessa na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby Pi! Aktualny do tego dnia należał do Włochów, którzy w miejscowości Todi, w zeszłym roku, zaprezentowali 520 cyfry Liczby Pi!

Na warszawskich Bulwarach Wiślanych stanęło 627 osób, w tym oleska “Jedynka”. Mimo niesprzyjającej aury, próba pobicia rekordu była udana. Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinnessa poczekamy do 3 miesięcy.

– Zadowoleni i dumni wróciliśmy do Centrum Nauki Kopernik, by kontynuować piknik i zwiedzanie ekspozycji. Uczestniczyliśmy również w prezentacji – wykładzie „Pi razy oko” światowej sławy naukowca, socjolog – Van Anh Dam, której asystowała nasza uczennica Zuzia Niesłony – mówią uczestnicy z Olesna.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Wydarzeniu patronowało Centrum Nauki Kopernik, a organizacyjnie wspierali je wolontariusze Programu Projektor – Wolontariat Studencki. Relację z wydarzenia można zobaczyć na Facebooku – Rekord z Liczbą Pi.

Cały dzień był pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.


*- Informacja i zdjęcia: PSP nr 1 Olesno.

Podziel się