• Home »
  • Sport »
  • 6 medali dla VEGI Dobrodzień i tytuł najlepszej Młodziczki w Raciborzu

6 medali dla VEGI Dobrodzień i tytuł najlepszej Młodziczki w Raciborzu

6 medali dla VEGI Dobrodzień i tytuł najlepszej Młodziczki w Raciborzu

W dniach 23-24.03.2018 r. w Raciborzu zostały zorganizowane Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich, a dla Młodzików 13-letnich identyczne zawody odbywały się równolegle w Gliwicach.

Zawody te były podsumowaniem pływackiego sezonu zimowego 2018 dla reprezentantów Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w kategoriach wiekowych młodzików.

W Raciborzu wystartowała dwójka zawodników 12-letnich: Marta Rakowska z Ozimka oraz Marek Wąsik z Rzędowic, natomiast w Gliwicach występowała czwórka zawodników 13-letnich: Zuzanna Jonczyk, Katarzyna Klama, Wiktor Badura i Olaf Brzezina – wszyscy z Dobrodzienia.

Podczas dwudniowych zmagań sportowych wśród młodzików Marta Rakowska – w Raciborzu, oraz Zuzanna Jonczyk – w Gliwicach, zaprezentowały bardzo udane starty indywidualne zdobywając 6 medali i notując nowe rekordy życiowe.

Marta Rakowska wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych – 100 m i 400 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem grzbietowym i zmiennym. I po każdym starcie zdecydowanie zajmowała najwyższy stopień podium. Dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta uzyskała Tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów w kategorii młodzików 12-letnich.

Zuzanna Jonczyk również wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych – 100 m i 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym oraz 400 m stylem dowolnym. W wyścigu na 200 m stylem zmiennym Zuzia zajęła drugie miejsce, a wyścig na 100 m „żabką” ukończyła po zaciętej walce na trzecim miejscu.

Pozostali zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień biorący udział w rywalizacji młodzików poprawiali swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Jednak tym razem nie zapewniło im to zajęcia pozycji medalowych.

W zawodach młodzików 12-letnich wzięło udział 194 zawodników z 19 klubów pływackich, zaś do rywalizacji młodzików 13-letnich przystąpiło 117 zawodników z 23 klubów pływackich. W zawodach brali udział zawodnicy reprezentujący Województwo Śląskie i Opolskie.

Przy tej medalowej okazji, Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia nr KRS 0000157060, zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie swojego 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy zarówno do kibiców jak i do sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje na terenie powiatu oleskiego.


*- Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA.

Podziel się