Wielka Liga Czytelników rozstrzygnięta

Wielka Liga Czytelników rozstrzygnięta

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Wielka Liga Czytelników objęta honorowym patronatem Burmistrza Olesna, Sylwestra Lewickiego, a organizowana przez bibliotekę szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest tworzenie mody na czytanie w szkołach i wśród rodzin.

Poprzez akcję zachęcamy do odkrycia niezwykłego bogactwa czytania, które przynosi korzyści w postaci wszechstronnego, intelektualnego i emocjonalnego rozwoju dzieci i młodzieży – mówi organizatorka.

Wielka Liga Czytelników to konkurs dla zapalonych, wytrwałych czytelników. Rozpoczął się we wrześniu, a zakończył finałem 25.04.2018.

W pierwszym etapie uczniowie wybierali z listy książek 10 tytułów i w trakcie domowego, rodzinnego czytania rozwiązywali testy dotyczące przeczytanych treści. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki szkolnej, gdzie bibliotekarze sprawdzali i oceniali je wg klucza.

Etap pierwszy zakończył się półfinałem szkolnym i rozwiązywaniem testu do kolejnej książki. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. I-III, IV-VI i VII wzięło udział w drużynowym finale międzyszkolnym. Wzięły w nim udział drużyny ze szkół: PSP nr 1 w Oleśnie, PSP nr 2 w Oleśnie, PSP w Lasowicach Wielkich, PSP w Chudobie, PSP w Laskowicach, PSP w Sowczycach oraz drużyna PSP nr 3 w Oleśnie.

W kategorii klas I-III zwyciężyła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie w składzie: Błażej Zajączkowski, Szymon Lukosik, Wojciech Jaguś pod opieką Violetty Leśniak, w kategorii klas IV-VI drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Weronika Podzielny, Olga Adamska, Mateusz Pisula pod opieką Agnieszki Grajcar, a w kl. VII drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Natalia Tomala, Wiktoria Szymańska i Wiktoria Gajdecka pod opieką Joanny Jelonek i Anety Maryniak.

Finał międzyszkolny odbył się w bibliotece szkolnej PSP nr 3, która jako organizator dziękuje sponsorom, dzięki którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową.

Sponsorzy ligi to:

  • Wilhelm Beker – OSM Olesno,
  • Sylwia Gernand – LOMA Olesno,
  • Henryk Kaczmarczyk – Firma budowlana i Stadnina Koni,
  • Katarzyna Kubacka – księgarnia NOVA Olesno,
  • Jan Rataj – Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem o. Olesno.

*- Informacja i zdjęcia: Agnieszka Grajcar, bibliotekarz PSP 3 Olesno.

Podziel się