• Home »
  • Informacje »
  • Oleska “Mundurówka” zakwalifikowana do programu Ministerstwa Obrony Narodowej

Oleska “Mundurówka” zakwalifikowana do programu Ministerstwa Obrony Narodowej

Oleska “Mundurówka” zakwalifikowana do programu Ministerstwa Obrony Narodowej

Liceum Ogólnokształcące – klasa mundurowa w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie zakwalifikowała się do drugiej edycji programu pilotażowego MON dla klas wojskowych.

To bardzo ważne dla uczniów szkoły, którzy zgodnie z założeniami programu otrzymają od Ministerstwa Obrony Narodowej wsparcie w postaci instruktorów wojskowych prowadzących zajęcia z uczniami tych klas, dostępu do obiektów i sprzętu wojskowego oraz finansowe w postaci dotacji celowej na zakup sprzętu i wyposażenia indywidualnego.

Za realizację programu odpowiadać będzie Biuro do Spraw Proobronnych.

– Jesteśmy dumni, że spośród wielu szkół województwa opolskiego, które prowadzą kształcenie w klasach mundurowych Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało nas do realizacji projektu – mówi dyrekcja szkoły.

Absolwenci szkół-ochotnicy z obu edycji programu, po jego ukończeniu mają być objęci kilkutygodniowym szkoleniem wojskowym w ramach skróconej służby przygotowawczej lub powołani na krótkotrwałe ćwiczenie wojskowe zakończone przysięgą wojskową i zasilić rezerwy osobowe SZ RP. Dla młodzieży resort zapewni również ułatwienia w zakresie aplikowania do wojskowej służby zawodowej lub kandydackiej.

Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu:

http://www.kuratorium.opole.pl/znamy-szkoly-ktore-dolacza-do-pilotazowego-programu-mon/


*- Informacja: ZSEiO Olesno i Kuratorium Opole.

Podziel się