Samoobsługowy alkomat w komisariacie w Praszce

Samoobsługowy alkomat w komisariacie w Praszce

Samoobsługowy alkomat został zainstalowany w poczekalni Komisariatu Policji w Praszce. Urządzenie przekazał policji burmistrz Jarosław Tkaczyński.

Władze Praszki zakupiły alkomat ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Dzięki środkom przekazanym przez burmistrza Praszki – Jarosława Tkaczyńskiego, Komisariat Policji w Praszce dysponuje nowym alkomatem. Urządzenie zostało zainstalowane w poczekalni komisariatu przy ul. Józefa Piłsudskiego 35. Dzięki niemu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod działaniem alkoholu.

Zanim usiądziemy za kierownicą, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości – by nie doszło do tragedii – warto z niego skorzystać!

Przypominamy!

  • jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie,
  • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym jak najmniej tragicznych zdarzeń na drogach.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się