Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Kolejny długi weekend za nami. W powiecie oleskim policjanci odnotowali 7 kolizji oraz 1 wypadek drogowy, w którym ranne zostały trzy osoby. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 300 kierujących. W tej grupie 5 osób zdecydowało się na jazdę po alkoholu.

Do przedłużonych letnich weekendów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Dla policjantów zawsze oznacza to czas wzmożonej pracy. Kolejna akcja związana była z majowo-czerwcowym weekendem, który trwał aż 5 dni. Słoneczna pogoda sprzyjała wyjazdom. Na głównych trasach naszego regionu można więc było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli.

Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach powiatu. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 300 kierowców. Z tej liczby skontrolowanych, dwie osoby zdecydowały się na jazdę po wypiciu alkoholu pojazdem mechanicznym, a trzy na kierowanie rowerem.

Podczas długiego weekendu na terenie naszego powiatu doszło do 7 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. W środę 30 maja około godz. 16.00 w Świerczu (DW-494) zderzyły się dwa samochody osobowe. Z wstępnych ustaleń zabezpieczających miejsce zdarzenia policjantów ruchu drogowego wynika, że to kierujący volkswagenem passatem skręcając w lewo w drogę podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku golfowi. W wyniku zderzenia się pojazdów kierowca i pasażer passata oraz pasażerka golfa doznali obrażeń ciała i zostali odwiezieni do szpitala.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się