“Naszym nałogiem jest sport”

“Naszym nałogiem jest sport”

W czwartek 7 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie zorganizowała rajd rowerowy w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Papierosa pod hasłem „STOP papierosom. Naszym nałogiem jest sport”.

Młodzież podstawowych i gimnazjalnych z gminy Gorzów Śląski i gminy Praszka wraz z opiekunami stawili się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Uszycach, gdzie przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie sierż. sztab. Martek Kotara przedstawił zagadnienia z tematyki „Bezpieczne Wakacje”.

Katarzyna Wieczorek, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie opowiedziała o celu spotkania, wpływie tytoniu na organizm młodego człowieka oraz o zagadnieniach związanych z osadzaniem się substancji smolistych.

Można było dokonać badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, za pomocą urządzenia zwanego smokolizer.

Celem Światowego Dnia Bez Papierosa jest promowanie aktywnego stylu życia bez nałogów i uświadamianie społeczeństwu o szkodliwości wyrobów tytoniowych.

Młodzież o godz 8.15 na miejscu zbiórki spotkała się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Praszce, gdzie odczytano regulamin rajdu i przedstawiono zasady ruchu drogowego.

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Uszycach na uczestników czekało wiele atrakcji: dostęp do siłowni na świeżym powietrzu, możliwość odpoczynku, zajęcia sportowe oraz grill. Pracownicy PSSE Olesno przygotowali poczęstunek, którego sponsorem byli Stacja oraz Marek Stachura P.P.H. Uszyce. Dzięki uczniom i pracownikom ośrodka w Uszycach uczestnicy mieli zapewniony kompot i ciasto drożdżowe domowej roboty. Podano kiełbasę z grilla i świeże bułki prosto z piekarni.

Młodzież wzięła udział w kilku ciekawych rywalizacjach. Dla najlepszych były nagrody, których sponsorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie.

Ze swojej strony chciałabym podziękować Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Uszycach, pani Agnieszce Kubackiej, wicedyrektorowi za przygotowanie dla nas poczęstunku i zapewnienie nagłośnienia, a przede wszystkim za udostępnienie nam terenu placówki, dzięki czemu mogliśmy bezpiecznie i z atrakcjami zorganizować rajd rowerowy.

Dzięki piekarni w Uszycach, który był sponsorem pieczywa, uczestnicy mogli się posilić przed konkursami zaplanowanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Dziękujemy także przedstawicielom policji. To dzięki nim rajd odbył się w spokoju i zgodnie z zasadami ruchu drogowego, a młodzież mogła powiększyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji i wypoczynku. Jako organizator dziękuję młodzieży i opiekunom za tak liczną obecność oraz chęć udziału w rajdzie – mówi Katarzyna Wieczorek.


*- Informacja i zdjęcia: PSSE Olesno.

Podziel się