Olesno ma odnowiony plac zabaw

Olesno ma odnowiony plac zabaw

Pierwszy z trzech nowych placów zabaw w Oleśnie oficjalnie otwarty. Nowy plac zabaw jest już dostępny obok Oleskiej Biblioteki Publicznej.

Nowe miejsce harców zostało już przetestowane przez przedszkolaków z oleskiej “Czwórki”. Dzieciaki były zachwycone i nikomu nie trzeba było tłumaczyć, w jaki sposób ruszyć do zabawy.

Nowe place zabaw powstają również na oleskiej promenadzie oraz na ulicy Kilińskiego w Oleśnie.

– Te inwestycje wpisują się w naszą politykę prorodzinną. Kilka lat temu obiecywałem, że ten projekt trzeba zrealizować, ale czekaliśmy na okazję, żeby te inwestycje wykonać częściowo z pieniędzy zewnętrznych i to się udało – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Pozyskaliśmy pieniądze ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ministerstwa Sportu, więc cieszymy się, że nasz wkład był zdecydowanie mniejszy, niż można było oczekiwać.

Plac zabaw obok biblioteki od pewnego czasu potrzebował gruntownego remontu.

– Stary plac zabaw mocno się wysłużył, dwa pokolenia mieszkańców z niego korzystało, więc remont był konieczny. Nowy jest atrakcyjny, zgodny z nowoczesnymi trendami. Myślę, że rodzice i dziadkowie z dziećmi będą mieli gdzie w fajny sposób spędzić czas – mówi burmistrz Olesna. – Trwa również remont biblioteki, mamy również pomysł, żeby zagospodarować plac za biblioteką, aby zrobić tam plenerową czytelnię z możliwością wypicia kawy, więc ta część miasta będzie z pewnością ciekawym miejscem.

Za niedługo będzie dostępny również nowy plac zabaw na oleskiej promenadzie wraz z siłownią zewnętrzną.

Damian Pietruska

Zdjęcia Joanna Hęcińska – LaiCoti Fotografia

Podziel się