W Orasie przypomnieli rowerom, gdzie pracują

W Orasie przypomnieli rowerom, gdzie pracują

W piątek 15 czerwca w zakładzie Oras w Oleśnie już po raz czwarty przeprowadzono akcję: „Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz” i przyjedź do pracy na dwóch kółkach, która stanowi formę propagowania ekologicznych form transportu i zdrowego stylu życia.

W tegorocznej edycji akcji udział wzięły 74 osoby, które przejechały łącznie 999,8 km.

W tym dniu, w ramach propagowania zdrowego stylu życia i w oparciu o najnowszą formę piramidy żywieniowej, u podstawy której leży ruch, a zaraz potem spożywanie warzyw i owoców, każdy z pracowników mógł poczęstować się owocem.

Dodatkowo, spośród uczestników akcji rowerowej wylosowanych zostało 5 szczęśliwców, którzy otrzymali kijki do Nordic Walkingu, blender do Smoothie, piłkę nożną oraz 2 karnety na basen. 5 osób, które pokonały najdłuższe dystanse, obdarowanych zostało pozycją książkową z 365 przepisami na zdrowe koktajle warzywno-owocowe.

– Prezentując dane statystyczne dotyczące ilości przejechanych wspólnie w tym jednym dniu kilometrów, średniej ilości spalonych kalorii, zaoszczędzonych pieniędzy oraz ilości CO2, która dzięki akcji nie została wyemitowana do atmosfery, udało nam się podkreślić znaczenie proekologicznych działań każdego z nas, które mają bardziej wymierny wydźwięk w grupie. Tegoroczna akcja skierowała także uwagę w stronę istoty ruchu i zdrowego sposobu odżywiania się, stąd nagrodami były akcesoria sportowe i kuchenne – mówią organizatorzy akcji.

Uczestnicy przyłączyli się także po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej ARKA i zarejestrowali prawie 1000 km na stronie www.rowerpomaga.pl, gdzie każde 20 000 km przejechanych rowerem zamieniane jest na rower dla podopiecznych Domów Dziecka.


*- Informacja i zdjęcia: Oras Olesno.

Podobną akcję tego samego dnia przeprowadziła firma Nestro w Starym Oleśnie, o czym piszemy w osobnym artykule.

Podziel się