Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie świętował 5-lecie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie świętował 5-lecie

W czwartek 14 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy zorganizował uroczystość z okazji 5-lecia istnienia placówki. Przedstawiamy relację organizatorów.


Pięć lat minęło jak jeden dzień. Tyle właśnie upłynęło od przekroczenia po raz pierwszy przez podopiecznych drzwi utworzonego z myślą przede wszystkim o nich domu.

Z tej właśnie okazji 14 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie zorganizował swój pierwszy tak ważny jubileusz. Tradycyjnie uroczystość, która była przygotowywana od kilku miesięcy podzielona była na dwie części.

Podczas pierwszej z nich zaproszeni goście mogli podziwiać ogrom pracy i z całą pewnością talent podopiecznych placówki, którzy to wcielili się w role odgrywając przejmującą i chwytającą za serca historię Kopciuszka.

Przedstawienie o znamiennym tytule “Wydeptać marzenia” ukazywało szarą prozę życia. Życia, które nierzadko bywa trudne, okupione cierpieniem i ciężką pracą. Nigdy bowiem nie wiemy, co spotka nas jutro, czy będzie więcej powodów do uśmiechu a może właśnie mniej. Jedno jest pewne, życie nie jest stałym niezmiennym równaniem. To jak dzisiaj wygląda nasze życie może zmienić się w mgnieniu oka, sprawiając , że wszystkie smutki odejdą na bok a uśmiech na dobre zagości na naszych twarzach i w sercach. Mimo wielu nieszczęśliwych chwil, los może się zmienić, wystarczy czasem odrobinę poczekać lub po prostu spotkać odpowiednie osoby, które owe zmiany zainicjują i sprawią, że znów zaczniemy się uśmiechać.

Podopieczni placówki wcielili się w bajkowe role, które w sposób najpiękniejszy z możliwych, profesjonalną grą aktorską zaprezentowały prawdziwy kunszt artysty. Po przedstawieniu odbyły się liczne podziękowania i przemówienia zaproszonych gości. Placówka po raz pierwszy bowiem z racji tak ważnego święta zaprosiła prócz władz miast i gmin  oraz zaprzyjaźnionych instytucji, przedstawicieli wszystkich placówek skupiających osoby niepełnosprawne z całego województwa wraz z kadrą pracowniczą.

Podczas podziękowań placówka otrzymała liczne prezenty i wyróżnienia. Dodatkowo Środowiskowy Dom  Samopomocy w Ganie postanowił uhonorować specjalnie wykonanymi statuetkami wyróżnione zasługami osoby, instytucje, grupy lokalne, przedstawicieli władz Miasta Praszka i współpracowników.

Po części artystycznej i oficjalnej wszyscy goście wraz z podopiecznymi oraz ich opiekunami udali się na pobliskie boisko, gdzie odbył się piknik. Świętowanie odbyło się w towarzystwie animatora, który aktywnie zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Był grill, ciasto, przekąski, tak więc czas upływał na wspólnym biesiadowaniu.

Zwieńczeniem pikniku było wypuszczenie w niebo setki balonów w kolorach biało-czerwonych, co wprawiło wszystkich w niezwykły klimat i oczarowało zgromadzonych gości jak również gospodarzy.

Całe przedsięwzięcie zorganizowane było przy nieocenionej pomocy zaprzyjaźnionej już z placówką fundacji z grupy PZU z Opola. Dzięki ich przedsiębiorczości i projekcie, który w dużej części zapewniał fundusze na realizację jubileuszu mogliśmy po raz kolejny spotkać się, podziękować  za pomoc i pokazać, że jest nas coraz więcej, rozwijamy się pomagamy i będziemy z radością oczekiwać kolejnych jubileuszy.


*- Informacja i zdjęcia: ŚDS Gana.

Podziel się