Olesno wyremontuje dwa mieszkania dla repatriantów polskiego pochodzenia

Olesno wyremontuje dwa mieszkania dla repatriantów polskiego pochodzenia

W środę 20 czerwca 2018 r. w sali Urzędu Miejskiego, wojewoda opolski i burmistrz Olesna podpisali porozumienie w sprawie udzielenia gminie Olesno dotacji celowej z budżetu państwa na remont dwóch lokali mieszkalnych przeznaczonych dla osiedlenia się rodzin repatriantów polskiego pochodzenia.

Gmina Olesno otrzymała na ten cel wsparcie w wysokości 319.543,16 zł. W najbliższym czasie rozpoczęta zostanie procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy gruntownego remontu lokali mieszkalnych przy ul. Labora. Po niej kontynuowane będą formalności związane z przyjęciem rodzin. Nowi mieszkańcy zamieszkają w Oleśnie jeszcze pod koniec tego roku, bądź najpóźniej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Inicjatywa przyjęcia rodzin repatriantów polskiego pochodzenia do Olesna powstała w 2016 r. W lutym tego roku została podjęta przez Radę Miejską uchwała w sprawie zaproszenia dwóch czteroosobowych rodzin polskiego pochodzenia do osiedlenia się na terenie Gminy Olesno w ramach repatriacji. Gmina nie wskazała na konkretne rodziny.

Zarówno wojewoda opolski Adrian Czubak jak i burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, podkreślali na spotkaniu, że pomoc rodakom, którzy wiele w swoim życiu przeszli, ciągle tęskniąc za ojczyzną, jest naszym obowiązkiem.


*- Informacja i zdjęcia: Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się